Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Kolumbija - Obala Bjelokosti

19. lipnja na stadionu u čast velikog brazilskog napadača Garrinchija odigrala se utakmica drugog kola skupine C na FIFA-inom svjetskom kupu. Reprezentacije Kolumbije i Obala Bjelokosti sastale su se u glavnom gradu Brazila. Obje momčadi izborile su pobjede u prvim utakmicama, pa je njihov osobni obračun bio vrlo intrigantan i važan sa stajališta konačne raspodjele mjesta u skupini C.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kakva je bila utakmica Kolumbija - Obala Bjelokosti

Utakmica između reprezentacije Kolumbije i Obala Bjelokosti započela je mirno i odmjereno. Važnost i značaj utakmice osjetili su se u akcijama obje reprezentacije. Zato se u prvom poluvremenu momčadi nisu otkrivale, a na terenu je, u osnovi, vladala borba. Prava bitka za loptu odvijala se na svim dijelovima terena, kreativnim igračima obje momčadi bilo je vrlo teško stvoriti šanse za golove. Međutim, Kolumbijci su imali jedan vrlo opasan napad. No, kolumbijski igrač iz najpovoljnije pozicije nije mogao doći na gol. Afrikanci su pokušali napadati s okom na svoj gol. Gledatelji su vidjeli nekoliko dalekometnih udara koje su izveli Obala Slonovače.

Cijelo prvo poluvrijeme osjećalo je odgovornost za rezultat, što je vršilo pritisak na igrače. Možda je zato prva polovica sastanka završila neriješenim golom.

U drugom poluvremenu igra je postala puno zabavnija. Prvo je Afričane spasila vratnica nakon jednog od napada Kolumbije. Ovo je bio prvi poziv za uzbunu Slonovača.

U 64. minuti odigrala se prva lopta. Južnoamerikanci su izveli korner s lijevog boka. James Rodriguez odgovorio je na nadstrešnicu u kazneni prostor, koji je poslao glavom i poslao prvu loptu u gol Afrikanaca. Kolumbijska reprezentacija vodila je 1 - 0. Nakon pogotka publika je vidjela već tradicionalne zanimljive plesove Južnoamerikanaca u čast postignutog gola.

U 70. minuti Kolumbija je dobila vrlo brzi protunapad, koji je završio još jednim pogotkom Slonovače. Juan Quintero otišao je na randevu s afričkim vratarom i mirno poslao loptu pored vratara u gol. Rezultatom 2 - 0, mnogi su gledatelji imali osjećaj da će Kolumbija mirno dovesti utakmicu do pobjede. Međutim, nije tako išlo.

Intrige na sastanku oživio je Gervinho koji je u 73. minuti sjajno solo prošao s boka, okrunjen udarcem u bliži kut. Ivorianci su vratili jedan gol, pogodivši rezultat 2 - 1 u korist Južnoamerikanaca.

Afrikanci su posljednje minute proveli u napadima, ali nisu uspjeli postići drugi gol. Kolumbijska reprezentacija pokušala je oštro kontrirati, pa čak i zamalo postigla treći gol. Udarac južnoameričkog igrača s centra terena vratar je odbio. Lukavi Kolumbijac pokušao je baciti vratara, ali prilično malo nije bilo dovoljno.

Konačni rezultat 2 - 1 označava pobjedu Kolumbije i odvodi Južnoamerikance na čisto prvo mjesto u skupini C nakon dva kola.