Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Iran - Nigerija

16. lipnja odigrala se druga utakmica prvog kola u kvartetu F između reprezentacija Irana i Nigerije. Utakmica se odvijala u gradu Curitiba na stadionu "Arena Baixada". Malo je tko očekivao blistavi nogomet s ovog sastanka. Na kraju se dogodilo, navijačima arene s 43.000 sjedala bilo je dosadno.

Iran - Nigerija_

Bilo koja serija završava. Svjetsko prvenstvo u Brazilu već je naviklo navijače na blistav napadački nogomet s obiljem opasnih trenutaka i postignutih golova. Iranci i Nigerijci prekinuli su ovu seriju. Također se mora reći da su prije ove utakmice svi sastanci nužno završili pobjedom jedne od momčadi. U areni u Curitibi zabilježen je prvi remi i to bez golova.

Bila je to najdosadnija utakmica Svjetskog kupa u Brazilu do sada. U prvom poluvremenu afrički su nogometaši više bili u posjedu lopte. Pokušali su napasti, ali u prvoj crti nisu uspjeli. Iranci su zadržali kompaktnu obranu i nisu dopustili da se na vratima stvori niti jedan trenutak. Istodobno su i sami Iranci napadali vrlo rijetko. Iz prvog se poluvremena može sjetiti samo jednog udarca koji je iranski igrač zadao glavom nakon kornera s desnog boka. Nigeriju je spasio vratar. Nije više bilo trenutaka.

Drugo je poluvrijeme bilo jednako dosadno kao i prvo. Nigerija je pokušala napadati, držati loptu, vlastiti teritorij. Međutim, ovo nije urodilo plodom u vidu postignutog gola. I nije bilo pogotka za pogodak. Iranci također nisu obradovali svoje navijače. Svih 90 minuta sastanka, semafor je spalio dosadne nule, a utakmica je završila upravo tako - 0 - 0.

Utakmica Iran - Nigerija i dalje je najnezanimljivija na turniru. Kvaliteta nogometa u igri bila je loša. A reprezentacije Argentine i Bosne, igrajući u istoj skupini, mogu se ohrabriti. Razina prve utakmice Južnoamerikanaca i Europljana znatno je premašila razmatrani sastanak.