Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Ekvador - Francuska

Francuska reprezentacija odigrala je 25. lipnja posljednju utakmicu u grupnoj fazi na FIFA-inom svjetskom prvenstvu. Rival Europljanima u kvartetu E bili su igrači ekvadorske momčadi.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kakva je bila utakmica Ekvador - Francuska

Ekvadorskoj sboni bila je potrebna pobjeda ili remi za nade da će nastaviti borbu u doigravanju. Južnoamerikanci su se istodobno morali nadati povoljnom ishodu paralelne utakmice između Švicarske i Hondurasa. Francuzi su, riješivši problem prolaska u sljedeću fazu Svjetskog prvenstva, izašli na teren daleko od početne postave. Možda je to bio razlog pomalo izblijedjele igre Europljana.

Prvo poluvrijeme bilo je dosadno. Timovi su stvorili nekoliko opasnih trenutaka. Moramo priznati da su Francuzi bili superiorniji od svojih protivnika u postotku posjeda lopte, ali to momčadi Didiera Deschampsa nije dalo ništa. Ekvadorci su ponekad nastojali brzo protunapadati.

Od prvog dijela možete se sjetiti samo dva opasna trenutka na golu protivnika. Isprva je Pogba nakon kornera opasno šutirao glavom, ali je vratar Ekvadora spasio svoju momčad, odražavajući udarac. Ekvadorci su u jednom od napada nakon bočne nadstrešnice uznemirili vratara Francuske, ali ni tada lopta nije završila u golu. Igrač Ekvadora glavom je zatvorio dodavanje, ali publika nikad nije vidjela gol.

U drugom se dijelu sjećam uklanjanja kapetana Ekvadora Antonija Valencije u 50. minuti. No, i prije toga, odmah nakon početka poluvremena, Francuzi su mogli zabiti, ali stativa je igrala za vratara Južne Amerike.

Nakon stjecanja prednosti, europska momčad počela je napadati velikim snagama, ali to publici nije donijelo radost zbog golova koje je vidjela.

Rezultat sastanka je 0 - 0. Ovi brojevi na semaforu u potpunosti odražavaju specifičnosti utakmice, u kojoj su gledatelji stadiona u Rio de Janeiru vidjeli nekoliko lijepih i visokokvalitetnih napada.

Francuzi zauzimaju prvo mjesto u skupini E sa sedam bodova, a Ekvador ide kući jer je Švicarska pobijedila u njihovom meču protiv Hondurasa.