Svjetsko Prvenstvo 2014. U Nogometu: Kakva Je Bila Utakmica Honduras - Ekvador

20. lipnja, na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, odigrale su se utakmice drugog kola u skupini E. Posljednja utakmica dana bila je susret između reprezentacija Hondurasa i Ekvadora. Obje momčadi trebale su pobjedu da bi nastavile borbu za prolazak u doigravanje.

Svjetsko prvenstvo 2014. u nogometu: kakva je bila utakmica Honduras - Ekvador

Reprezentacije Ekvadora i Hondurasa izgubile su prve utakmice u svojoj skupini. U drugom krugu poraženi su se suočili. Igra je započela živahno. Obje momčadi pokušavale su ostati u središtu terena, brzo su prošle središnju liniju, koristile se dodavanjima na daljinu.

Prvu priliku na utakmici propustili su igrači Ekvadora. Valencia nije mogla doći na cilj iz najpovoljnije situacije. Igrač Ekvadora ispao je gotovo jedan na jedan s vratarom. A onda je proradio poznati zakon - Honduras je postigao autogol. U 31. minuti Carlo Costley, primivši sjajan pas, probio se do vrata i neodoljivo pucao. Predstavnici Srednje Amerike vodili su 1 - 0. Međutim, Južnoamerikanci su se mogli brzo nadoknaditi. Enner Valencia zatvorio je dodavanje na dalju stativu, šaljući loptu u okvir gola. Ovaj se događaj dogodio već u 34. minuti.

Ekipe su prvo poluvrijeme završile s jednakim rezultatom.

I druga polovica sastanka bila je napeta. Obje momčadi nisu ostavile priliku okušati sreću na pogrešnim vratima. Međutim, sreća se nasmiješila Južnoamerikancu. Enner Valencia zabio je dvostruko u 65. minuti. Nakon serviranja iz seta, Enner je glavom poslao loptu u golmansku mrežu Hondurasa.

Utakmica je završila s minimalnom prednošću Ekvadora (2 - 1). Sada Južnoamerikanci osvajaju prva tri boda na turniru i po ovom se pokazatelju uspoređuju sa švicarskom reprezentacijom.