Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Engleska - Italija

Brazilsko svjetsko prvenstvo postupno uzima maha. U skupini D jedan od najočekivanijih susreta u pripremnoj fazi održao se 14. lipnja - Engleska je igrala protiv Italije. U brazilskom gradu Manusu na stadionu Amazonia gledatelji su mogli gledati bitku nogometnih titana.

anglia_italia

Prvo poluvrijeme započelo je polako. Možda je to bilo zbog nesnosne vrućine koja je vladala u Manusu. Talijani su malo više kontrolirali loptu, a Britanci su dugim udarcima provjerili talijanskog vratara Sirigua.

Andrea Pirlo bila je solistica u središtu terena. Dovoljno je bilo da ovaj čovjek niti ne dodirne loptu kako bi postigao prvi gol. U 35. minuti nakon kornera maestro Pirlo je tako pametno promašio loptu da Britanci nisu odmah shvatili kako je runda završila u golu nakon najpreciznijeg udarca Marchisia izvan kaznenog prostora. 1 - 0 Italija je povela.

Kratko su vrijeme ljubitelji četverostrukih osvajača Svjetskog kupa slavili svoj uspjeh. Već u 37. minuti preci nogometa izveli su genijalan brzi napad. Samo nekoliko dodavanja, i Sturridge puca u Sirigu - rezultat postaje 1 - 1. Igra je postupno počela dobivati zamah. Vještina igrača obje momčadi pokazala je opću razinu divova svjetskog nogometa.

Na kraju poluvremena Talijani su propustili dobru priliku za pogađanje vrata Britanaca. "Supermario" je lukavo dobacio Harta, ali branič je očistio loptu s mreže. Nakon izvođenja kornera, Kandreva je pogodio vratnicu Britanca. Takvim napadom završilo je prvo poluvrijeme.

Druga polovica sastanka započela je napadima Britanaca. Međutim, u 50. minuti napadačke impulse utemeljitelja nogometa ohladio je Mario Balotelli. Kandreva se obračunao s engleskim braničem i dao nevjerojatan servis na daljinu, gdje je Balotelli glavom poslao loptu u gol. 2 - 1 uzeli su Talijani.

Druga polovica poluvremena provela je u napadima engleske reprezentacije. Igrači Squadre Azure nisu ni razmišljali o napadu. Talijani su izdržali i to na način na koji to možda nitko drugi na svijetu ne može. Nekoliko je puta Sirigu spasio Italiju nakon opasnih udaraca, ali nije bilo potrebe razgovarati o trenutcima supergolova na vratima četverostrukih prvaka svjetskih prvenstava.

U zgusnutom vremenu Andrea Pirlo je zamalo povećao rezultat, ali je njegov sjajni slobodni udarac pogodio gredu.

Sudački zvižduk zabilježio je najtežu pobjedu talijanske reprezentacije 2 - 1 nad strašnim protivnikom. Sada će Britanci morati pobijediti Urugvaj u drugom kolu, što se samo po sebi čini i najtežim zadatkom. Squadra azura uspoređuje se po bodovima s Kostarikom i penje se na vrh skupine smrti Svjetskog kupa.