Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Hrvatska - Meksiko

23. lipnja na Svjetskom prvenstvu u Brazilu završila je grupna faza u skupinama A i B. U prvom kvartetu prvenstva jedna od važnih i posljednjih utakmica bila je utakmica između reprezentacija Meksika i Hrvatske. U osobnom obračunu ovih momčadi odlučena je sudbina ulaznice za doigravanje.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kakva je bila utakmica Hrvatska - Meksiko

Prvo poluvrijeme došlo je s prednošću Hrvata. Imali su veći posjed lopte i pokušavali su brzo napadati, ali Europljani nisu uspjeli stvoriti stvarno oštre trenutke. Najčešće su Hrvati dalekometnim udarcima remetili protivničku obranu.

Srednjoamerički predstavnici odabrali su taktiku protuudara. To nije slučajno, jer bi Meksikancima bio dovoljan remi da napuste skupinu. Uz takav slom, Meksiko bi se mogao pripisati favoritima utakmice. Upravo su igrovkoi ove momčadi u prvom poluvremenu stvorili dva opasna trenutka na hrvatskim vratima. Prvo je, nakon dalekog udarca vratara, stativa spasila Europljane, a onda je Peralta dobio prekrasan pas iz dubine, otišao na randevu s Pletikosom, ali okliznuo se i nije mogao pogoditi vrata. Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno bez golova.

Druga polovica sastanka slijedila je malo drugačiji scenarij. Hrvati u napadačkim akcijama ispali su još manje, a činilo se da su Meksikanci dodali. Prvo se sudac smilovao Hrvatskoj kad nije dosudio jedanaesterac zbog igre rukom u hrvatskom kaznenom prostoru. Ali tada je pravda prevladala. U 72. minuti nakon kornera, Rafael Marquez glavom pogađa vratnicu. Radost Meksikanaca bila je toliko jaka da je njihov glavni trener, zajedno s igračima, pao u njegov zagrljaj na terenu.

Nakon toga Hrvati su se potpuno raspali. Još su dva puta promašili. Andres Guardado u 75. minuti i Javier Hernandez u 82. minuti postigli su porazan rezultat. Sad nitko nije sumnjao da Meksikanci napuštaju skupinu. Hrvati su na kraju susreta uspjeli vratiti jedan gol, ali to je bila mala utjeha. Ivan Perišić u 87. minuti postigao je jedini pogodak protiv Meksikanaca.

Konačni rezultat utakmice 3 - 1 u korist Meksika omogućuje pobjednicima da postignu 7 bodova u skupini A. Istodobno se uspoređuju s Brazilom, ali su inferiorni od domaćina prvenstva samo razlikom između golova zabio i primio. Brazil je na prvom mjestu, a Meksiko na drugom mjestu. Sada će se meksička momčad u 1/8 finala sastati s reprezentacijom Nizozemske.