Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Kostarika - Engleska

24. lipnja u skupini D na FIFA-inom svjetskom prvenstvu u Brazilu odigrala se utakmica između reprezentacija Kostarike i Engleske. Europljani su već osigurali put kući nakon grupne faze, a Kostarikanci su se pripremali za doigravanje.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kakva je bila utakmica Kostarika - Engleska

Preci nogometa nisu imali izbora nego barem nekako obradovati svoje navijače prvom i jedinom pobjedom na turniru. Međutim, Britanci nisu izgledali cool kako su mnogi očekivali prije početka Svjetskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme bilo je škrto s oštrim napadima i pogotkom. Među opasnim situacijama koje su se pojavile na vratima obje momčadi, mogu se izdvojiti samo dvije epizode. Prvo je u 23. minuti igrač Kostarike pod imenom Borges izveo pametan slobodan udarac. Lopta je pogodila gredu britanskih golova. Nakon toga su Europljani mogli zabiti iz standarda. Međutim, Sturridge je s udarne pozicije nakon udarca iz kuta promašio cilj nakon popusta jednog od svojih partnera.

Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno bez golova 0 - 0.

U drugoj polovici susreta Britanci su izgledali malo aktivnije, ali to im nije pomoglo da dođu do jedine pobjede u prvenstvu. Među opasnim napadima vrijedi se prisjetiti trenutka sa Sturridgeom u 65 minuta. Partneri su doveli Britance naprijed do gola, ali opasan trenutak pogotkom nije završio - Sturridge je iz blizine pucao i pored vratara i vrata.

Konačni rezultat sastanka 0 - 0 jasno odražava kakvu je utakmicu imala. Vjerojatno navijači Britanca, čak ni u ovom meču, nisu dobili zadovoljstvo zbog dva prethodna poraza svoje momčadi. I cijela Kostarika slavi neviđeni uspjeh. Srednjoamerički tim izlazi sa sedam bodova na prvo mjesto u skupini smrti. Sada Kostarikanci moraju čekati suparnika u 1/8 finala Svjetskog prvenstva.