Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Japan - Kolumbija

Kolumbija je već osigurala mjesto u doigravanju Svjetskog kupa. Japanci su imali male šanse za izlazak iz skupine C. Za to su Azijati morali pobijediti Kolumbijce i nadati se povoljnom ishodu susreta suparnika koji su igrali u paralelnoj utakmici (Obala Bjelokosti - Grčka).

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kakva je bila utakmica Japan - Kolumbija

Kolumbijci i Japanci izašli su na teren u brazilskom gradu Cuiaba 24. lipnja. Južnoamerikanci su već osigurali pristup odlučujućoj fazi turnira. Cijelo pitanje bilo je što će konačno mjesto u skupini C zauzeti Kolumbija. Protivnici su već bili poznati. Prvi u susjednoj skupini bili su igrači Kostarike, a druga momčad Urugvaja.

Igralo se vrlo sporo. Kolumbijska reprezentacija u početnoj je postavi postavila samo tri igrača iz baze. No, to nije radikalno utjecalo na kvalitetu igre. Unatoč činjenici da su Japanci većinu vremena u prvom posjedu imali loptu, rezultat su otvorili Južnoamerikanci. U 16. minuti Cuadrado je iz jedanaesterca promijenio brojke na semaforu. Kolumbijci su vodili 1 - 0.

Japanci su malo radili u napadačkim akcijama. Možemo primijetiti nekoliko udaraca iz seta prema golu kolumbijskog vratara. Honda je udarala, ali to nije dovelo do pogotka Južnoamerikanaca.

Međutim, Azijati su se ipak vratili u posljednjim sekundama poluvremena. Okazaki je, nakon što je servirao Hondu, pogodio vrata kolumbijske reprezentacije. Tako su momčadi na odmor otišle s jednakim rezultatom - 1 - 1.

Kolumbijci su drugo poluvrijeme započeli napadima. Već u 55. minuti susreta Martinez je poslao drugi gol u gol Azijaca. Jackson je pucao u dalji kut izvan kaznenog prostora, ne ostavljajući šanse japanskom vrataru.

Nakon još jednog primljenog pogotka, Japanci su pokušali prenijeti utakmicu na kolumbijsku polovicu terena. Ponekad su Azijati dobivali obećavajuće napade, ali nisu došli do gola.

Kolumbijci su igrali u kontranapadima. Jedan od onih u 82. minuti doveo je do trećeg postignutog pogotka. Jackson Martinez zabio je dvostruko. Napadač na zamahu u kaznenom prostoru uklonio je braniča Japanca i najpreciznijim driblingom lijevom nogom poslao loptu u daleki kut vrata Azijaca. Kolumbija je povela rezultatom 3 - 1.

U 90. minuti Rodriguez je postavio konačni poraz. On je, pobijedivši braniča Japana u kaznenom prostoru, gracioznim udarcem bacio vratara Azijata.

Konačni rezultat sastanka je 4 - 1 u korist Kolumbije. Južnoamerikanci izlaze s prvog mjesta u skupini C na play-off utakmicu prvenstva, pokazavši svojom igrom da se ne mogu samo momčadi Brazila i Argentine smatrati favoritima turnira. Mnogi stručnjaci mogu izraziti ideju da Kolumbijci pokazuju najkvalitetniji i najspektakularniji nogomet u prvenstvu.