Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Je Portugal Odigrao Posljednju Utakmicu Na Turniru

Da bi se portugalska momčad nastavila boriti na Svjetskom prvenstvu, bilo je potrebno pobijediti Ganu velikim rezultatom i nadati se da će Nijemci u velikoj mjeri nadigrati SAD. Igrači Gane nadali su se i svojoj pobjedi, jer su se u slučaju povoljnog ishoda susreta između Sjedinjenih Država i Njemačke, Afrikanci plasirali u sljedeću fazu turnira.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako je Portugal odigrao posljednju utakmicu na turniru

Utakmica između Portugala i Gane započela je vrlo živo. Obje su momčadi pokušale napasti protivnički gol, brzo prešavši centar terena. Cristiano Ronaldo umalo je napravio nogometno čudo u 5. minuti. Nakon brzog napada, portugalski kapetan izbacio je ganskog vratara s boka, ali lopta je pogodila gredu. U 19. minuti Ronaldo je već s nekoliko metara glavom pogađao vrata Afrikanaca, ali je ovaj potonji vratar spasio.

Gana je momčad u prvom poluvremenu imala svoje šanse za gol. Dakle, Gyan nije uspio shvatiti opasan izlazak na vrata Europljana. Nakon toga igralo se poznato nogometno pravilo. Nakon neispunjenog trenutka, sami su Afrikanci promašili gol. U 31. minuti John Boyer usjekao je loptu u svoj gol, što je šokiralo brojne navijače Gane. Portugal je vodio 1 - 0.

Prvo poluvrijeme završilo je s minimalnom prednošću Europljana.

U drugoj polovici sastanka timovi su također aktivno stvarali opasne trenutke na tuđim ciljevima. U 57. minuti afrički kapetan Gyan postiže svoj gol. Nakon raskošnog bočnog servisa Asamoahe, Gyan je glavom poslao loptu u mrežu. 1 - 1 - nakon takvog rezultata Afrikanci se nadaju da će uspjeti stisnuti Portugal i pobijediti u ovom meču. Doista, Gaanci su imali trenutak, međutim, u 61. minuti afrički igrač s vratarske linije poslao je loptu pored gola.

Utakmica je išla do završnog izvlačenja, što nije odgovaralo nijednoj momčadi, ali brojevi na semaforu ipak su se promijenili. U 80. minuti Ronaldo je postigao svoj prvi i, kako se kasnije pokazalo, posljednji pogodak na svjetskom prvenstvu.

Konačni rezultat susreta 2 - 1 u korist Portugala šalje obje momčadi kući. Portugalac je sustigao američku reprezentaciju po osvojenim bodovima, ali razlika između postignutih i primljenih golova bila je na strani Amerikanaca. Stoga, na nesreću navijača Portugala, moramo priznati da je utakmica s Ganom bila posljednja za europsku momčad na turniru.