Svjetsko Nogometno Prvenstvo 2014.: Kako Je Njemačka Odigrala Svoju Drugu Utakmicu Na Svjetskom Prvenstvu U Brazilu

Grad Fortaleza bio je 21. lipnja domaćin druge utakmice Nijemaca u grupnoj fazi na FIFA-inom svjetskom kupu. Rival njemačkoj reprezentaciji u skupini G bili su beskompromisni afrički nogometaši reprezentacije Gane.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014.: kako je Njemačka odigrala svoju drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu

Gotovo 60.000 gledatelja na stadionu u Fortalezi i još veći broj ljubitelja nogometa gledalo je na TV ekranima najzanimljiviju utakmicu između reprezentacija Njemačke i Gane. Igra je započela živahno. Lopta se praktički nije zadržavala na sredini terena. Obje momčadi prvenstveno su imale za cilj napadati protivnički gol. Međutim, u prvom poluvremenu publika nije vidjela postignute golove. Mora se reći da su Nijemci u prvih 45 minuta imali blagu prednost, ali i afrički igrači nekoliko su puta opasno napali Neuerov gol. Najčešće su Gaanci pucali na gol izvan kaznenog prostora. Ekipe su na odmor otišle neriješeno 0 - 0.

Druga polovica sastanka započela je vrlo veselo. Prvo je u 51. minuti Mario Götze pogodio vrata Afrikanaca nakon provjerenog dodavanja s boka. Goetze je udario glavom, ali lopta se rikošetirala u bedro Nijemca i tako odbila u gol. Njemačka je vodila 1 - 0. No, igrači Gane ubrzo su se vratili. Već u 54. minuti, nakon bočnog servisa, Andre Ayyu glavom je pogodio vrata Nijemaca. Nakon postignutog pogotka, Afrikanci su pristojno pojačali tempo, pokušavajući opasno protunapadati. Nijemci su odigrali prvi broj. Kao rezultat, u 63. minuti brzi napad Afrikanaca doveo je do pogotka. Asamoah Gyan zauzima šok-poziciju i puca točno u dalji kut vrata Nijemaca. Afrikanci izlaze naprijed 2 - 1.

Činilo se da bi se u meču mogla dogoditi senzacija, jer iako su Nijemci imali oštre napade, nedostajalo im je prilično prije gola. Međutim, klasa njemačkih igrača učinila je svoje. U 71. minuti zamjenski igrač Miroslav Klose postiže svoj prvi pogodak na turniru i 15 u igrama na Svjetskom prvenstvu. Nijemci uspoređuju rezultat - 2 - 2.

Nakon toga, Njemačka je imala priliku zabiti više, a Ganci su opasno napali, udarajući izvan kaznenog prostora na vrata Nijemaca. Međutim, posljednji zvižduk suca popravio je borbeni remi 2 - 2.