Svjetsko Nogometno Prvenstvo 2014.: Kako Je Španjolska Odigrala Posljednju Utakmicu Na Svjetskom Prvenstvu

23. lipnja u brazilskom gradu Curitiba španjolska reprezentacija odigrala je posljednju utakmicu na FIFA-inom svjetskom prvenstvu. Suparnici nekada zastrašujućih Španjolaca bila je australska momčad.

Svjetsko nogometno prvenstvo 2014.: kako je Španjolska odigrala posljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu

Obje su momčadi izgubile sve šanse za nastavak borbe u doigravanju, jer su izgubile prve dvije utakmice u skupini B FIFA-inog svjetskog kupa. Stoga je igra Australija - Španjolska bila više prijateljskog karaktera.

Očekivano, Španjolci su na teren ušli s igračima koji u prethodnim utakmicama nisu imali puno vremena za igru. Dakle, publika je Davida Vilyua, Torresa, Matu vidjela kao dio Španjolske. Treba reći da su upravo ti igrači napravili rezultat u meču.

Prednost u posjedu lopte u prvom dijelu, naravno, bila je kod Španjolaca. Međutim, europska je momčad uspjela zabiti samo jednom. Istina, cilj se pokazao lijep. U 36. minuti, nakon preciznog dodavanja u kazneni prostor Australaca, Villa petom postiže prvi pogodak na sastanku. Bio je to klasik lijepog nogometa, ali nije ništa odlučivao.

Drugo poluvrijeme donijelo je publici još dva pogotka. Oba pogotka pripala su vratima Australije. Prvo je u 69. minuti Torres izveden nevjerojatnim dodavanjem na sastanak s australskim vratarom. Fernando je bio precizan. Španjolska je vodila 2 - 0. U 82. minuti zabio je Juan Mata, koji je iz blizine pogodio vrata Australije nakon provjerenog dodavanja iz dubine polja.

Konačni rezultat posljednjeg susreta Španjolaca na Svjetskom prvenstvu u Brazilu je 3 - 0 u korist Europljana. Govoreći o igri Australije, treba napomenuti da su se igrači trudili. Stvarno su pokušali pokazati dobar nogomet, ali Španjolci su bili bolji. Međutim, ovo je mala utjeha za Europljane koji nakon meča odlaze kući i zauzimaju konačno treće mjesto u kvartetu B.