Kako Je Španjolska Igrala Na FIFA-inom Svjetskom Prvenstvu

FIFA-in svjetski kup u Brazilu 2014. bio je senzacija. Jedan od njih bio je nastup pobjednika svjetskog nogometnog prvenstva 2010. - španjolske momčadi.

Kako je Španjolska igrala na FIFA-inom svjetskom prvenstvu 2014. godine

Španjolci su završili na Svjetskom prvenstvu u Brazilu u kvartetu B, koji su stručnjaci nazvali skupinom smrti. Suparnici u grupnoj fazi Španjolcima bile su reprezentacije Nizozemske, Čilea i Australije.

Španjolci su prvu utakmicu na turniru odigrali sa svojim prethodnim rivalima u finalu Svjetskog prvenstva 2010. u Južnoj Africi - nizozemskoj momčadi. Malo je tko mogao zamisliti da će Španjolci biti tako rastrgani u svim igračkim linijama. Ako rezultat prvog poluvremena nije izazvao puno zbunjenosti (1 - 1), onda je drugo poluvrijeme sastanka šokiralo nogometne profesionalce širom svijeta. Španjolci su izgubili s nepristojnim brojevima na semaforu 1 - 5.

U drugom susretu grupne faze, del Bosqueovi napadači morali su pobijediti beskompromisne Čileance. Međutim, to se nije dogodilo. U ovoj utakmici Španjolci uopće nisu mogli zabiti, ali su dva puta priznali. Konačni rezultat susreta 2 - 0 u korist Čilea ostavio je uglednu Španjolsku iza turnira.

Treća utakmica u grupnoj fazi nije ništa odlučila. Španjolci su nad Australijom izvojevali pobjedu rezultatom 3: 0. No, ovo je bilo dovoljno samo za zauzimanje konačnog trećeg mjesta u skupini B.

Rezultat nastupa španjolske reprezentacije Španjolski nogometni savez ocjenjuje neuspjehom. Sada mnogi nogometni stručnjaci već ozbiljno govore o činjenici da je španjolska momčad konačno dala titulu najbolje reprezentacije našeg vremena drugim nogometnim momčadima.