FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Rezultati Susreta Španjolska - Nizozemska

Brazilski grad El Salvador počašćen je domaćinom jedne od najočekivanijih utakmica grupne faze Svjetskog kupa. 13. lipnja na stadionu Fonte Nova, koji prima više od 50.000 gledatelja, sukobili su se nogometni divovi: Španjolska se suočila s Nizozemskom.

FIFA-in svjetski kup 2014.: rezultati susreta Španjolska - Nizozemska

Prvih 45 minuta igre nije ostavilo ravnodušne navijače zainteresirane za kvalitetan nogomet. Strast, vještina, emocije - sve je to publika mogla promatrati u areni u Salvadoru.

Prva prilika za pogodak dogodila se na vratima Španjolaca, ali Sneijder nije uspio realizirati svoju priliku. Aktuelni svjetski prvaci izrekli su svoju sretnu riječ sredinom poluvremena. Izvrsna prodorna dodavanja u nizozemski kazneni prostor pretvorila se u pad Diega Coste. Sudac je vidio kršenje pravila i stavio loptu na točku. Najiskusniji Xabi Alonso nije ostavio priliku za golmana Nizozemske. Španjolska je vodila 1 - 0. Dogodilo se to u 27. minuti.

Nakon primljenog pogotka, nizozemska reprezentacija se usudila. Kruna Nizozemca bila je zapanjujuća lopta najboljeg strijelca kvalifikacija za Svjetski kup Robina Van Persieja. Nakon jahanja dodavanja s boka, napadač je Casillasa izbacio gotovo s crte kaznenog udarca. 1 - 1 i svi su Nizozemci likujući. Ova je lopta bila najljepša u prva tri meča.

Drugo poluvrijeme šokiralo je 48.173 gledatelja na tribinama. Neki su bili ludo likujući, drugi su užasnuto promatrali što se događa. Nizozemci su uništili Španjolsku. Četiri gola bez odgovora protiv Casillasa stvorila su konačni poraz Španjolaca. Nizozemska je pobijedila s 5 - 1. Ni najsmjelije kladionice nisu mogle zamisliti takav rezultat.

U 53. minuti Arjen Robben postigao je drugi pogodak nakon blistavog dodavanja Blind-a. Stefan de Vrey u 64. minuti standardnom glavom poslao je loptu u mrežu Španjolaca. U 8. minuti Van Persie je iskoristio Casillasovu pogrešku i postigao pogodak nepristojnim. A poraz je dovršio Arjen Robben koji je u 80. minuti napravio takav skok s centra terena da i sam Sergio Ramos, imajući prednost u daljini, nije imao vremena za Nizozemca. Robben je "ogolio" Španjolsku obranu i pogodio za 5 - 1.

Ishod sastanka je šokantan. Neuspjeh, "smrt" hvaljene "Crvene bijese" na terenu, Nizozemce je podigao na prvo mjesto u skupini s tri osvojena boda. Španjolska reprezentacija morat će se rehabilitirati ne samo pred navijačima, već i pred sobom.