FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Rezultati Jedanaestog Dana Igre

Jedanaesti igraći dan Svjetskog prvenstva donio je puno različitih emocija ljubiteljima nogometa. 22. lipnja odigrale su se još tri prvenstvene utakmice u brazilskim gradovima Rio de Janeiru, Porto Alegreu i Manausu. Navijači su mogli gledati utakmice Rusije, Belgije, Alžira, Južne Koreje, Portugala i SAD-a.

FIFA-in svjetski kup 2014.: rezultati jedanaestog dana igre

Glavni jarbol dana za ruske navijače bio je susret reprezentacija Rusije i Belgije. U Rio de Janeiru ruski su se nogometaši pokušali suprotstaviti belgijskoj momčadi. Konačni rezultat govori sam za sebe. Rusi su izgubili. Čini se da je izgubljeni minimalan - 0 - 1, ali izvedba Capellovih optužbi ostavlja mnogo željenog, blago rečeno, najboljeg. Ruska reprezentacija je momčad koja se nije u stanju natjecati ne samo s vodećim reprezentacijama Europe i svijeta, već i onima kojima nije dodijeljena titula glavnih favorita prvenstva. Belgijci imaju dobru, solidnu postavu za turnir, koja je u stanju lako riješiti probleme izlaska iz skupine. Ruska reprezentacija tome nije mogla postati smetnja. Unatoč malom rezultatu, Belgija je izgledala puno spretnije i zaslužila je radnu pobjedu. Istina, pogodak je postignut na samom kraju susreta. Rusi nisu imali dovoljno da podnose napadi Belgijanaca prilično. U 88. minuti Divok Origi i dalje je uznemirio ruske ljubitelje nogometa. Belgijska reprezentacija zajamčila si je izlaz iz skupine, ali Rusi također imaju teoretske šanse za nastavak borbe na turniru. Capellova momčad treba pobijediti Alžir i nadati se da Korejci neće pobijediti Belgijce u velikom stilu.

U drugom susretu igraćeg dana sastali su se suparnici Rusa iz skupine H, reprezentacije Južne Koreje i Alžira. U igri je postignuto 6 golova. Štoviše, prva trojica uletjela su na vrata Korejaca u prvom poluvremenu. U drugoj polovici susreta južnokorejski igrači vratili su gol, ali su brzo primili četvrti gol. Međutim, Azijati su smogli snage za postizanje više, ali to nije bilo dovoljno ni za remi. Konačni rezultat susreta je 4 - 2 u korist Alžira. Cijela borba u skupini H još uvijek predstoji.

Na posljednjem sastanku dana igre, gledatelji su mogli gledati sukob između Sjedinjenih Država i Portugala. Pokazalo se da je igra bila vrlo uzbudljiva. Nakon prvog poluvremena Portugalci su vodili 1 - 0. U drugom dijelu susreta Amerikanci su dva puta zabili. Igra je bila na putu do svog logičnog završetka - pobjede američke momčadi. Međutim, u 95. minuti Europljani su se mogli vratiti. Konačni rezultat utakmice je 2 - 2. Ovo je drugo učinkovito borbeno izvlačenje na turniru. Portugalska momčad još uvijek ima šanse za plasman u doigravanje. Ronaldova momčad treba pobijediti Ganu i nadati se da će Amerikanci u posljednjem kolu pobijediti Nijemce. Istodobno, Portugalci trebaju postići što više.