FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Rezultati Desetog Igraćeg Dana FIFA-inog Svjetskog Kupa

Brazil je 21. lipnja bio domaćin utakmica drugog kola u skupinama F i G Svjetskog prvenstva. U sklopu desetog igraćeg dana turnira na polja brazilskih gradova ušli su timovi iz Argentine, Irana, Njemačke, Gane, Nigerije i Bosne i Hercegovine. Dan igre nije se odlikovao izvedbom, na koju su gledatelji Svjetskog prvenstva 2014. već navikli. U tri utakmice postignuto je samo 6 golova.

FIFA-in svjetski kup 2014.: rezultati desetog igraćeg dana FIFA-inog svjetskog kupa

Reprezentacije Argentine i Irana prve su izašle na teren u okviru desetog dana igre. Mnogi su stručnjaci predviđali jednostavnu pobjedu uglednim Južnoamerikancima, no u stvarnosti se sve pokazalo malo drugačije. Argentinska reprezentacija imala je vrlo lošu utakmicu. Unatoč činjenici da su već u prvom poluvremenu lopte Južnoamerikanaca imale više od 70%, iranski su igrači branili prilično mirno, ne dopuštajući Argentincima da stvaraju ultra-opasne trenutke. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova. 90 minuta sastanka također nije obradovalo publiku postignutim golovima. Svima se činilo da će utakmica završiti neriješeno, no argentinski kapetan rekao je svoje. Lionel Messi postigao je gol u sažetom vremenu prekrasnim driblingom izvan iranske izravne linije. Argentina je oduzela pobjedu u posljednjim minutama, a sa šest bodova prednjači na ljestvici u skupini F.

Drugi meč u danu igre pokazao se vrlo uzbudljivim. Reprezentacije Njemačke i Gane igrale su međusobno. Unatoč činjenici da gledatelji u prvom poluvremenu nisu vidjeli nijedan pogodak, sam susret izgledao je vrlo zanimljivo. Rasplet je uslijedio u drugoj polovici sastanka. Početkom drugog dijela Nijemci su zabili. Nakon nekoliko minuta, Afrikanci su se mogli nadoknaditi, a zatim su potpuno zakoračili naprijed. Njemačka je gubila 1 - 2. Istodobno, ne može se reći da rezultat nije bio u skladu s igrom. Međutim, Nijemci su uspjeli vratiti drugu loptu. Zamijenjen Kloseom, postiže svoj prvi pogodak na trenutnom turniru i 15 u mečevima na svjetskim prvenstvima. Konačni rezultat susreta je borbeni remi 2 - 2, koji je postao najproduktivniji do sada na turniru.

U posljednjoj utakmici igraćeg dana gledatelji su prepoznali drugu momčad koja je čak izgubila teoretske šanse za plasman u play-off fazu. U Cuiabi su Nigerijci pobijedili reprezentaciju Bosne i Hercegovine s minimalnim rezultatom 1 - 0. Europljani bi mogli prezentirati pretvaranje sucu, jer je i s jednakim rezultatom linijski sudac s Novog Zelanda uzeo čistu loptu iz ekipe Dzeko, popravljajući lažni ofsajd položaj. Na kraju poluvremena Afrikanci su zabili, ali Europljani se nikad nisu mogli nadoknaditi. Konačni poraz 0 - 1 lišava Bosance šanse da nastave borbu za izlazak u fazu doigravanja.