FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Je Španjolska Izgubila Od Čilea

19. lipnja u drugoj utakmici dana na poznatom stadionu u Rio de Janeiru "Maracana" odigrala se odlučujuća utakmica za španjolsku reprezentaciju za nastavak borbe u Svjetskom kupu. Protivnici aktualnih svjetskih prvaka bili su nepopustljivi Čileanci.

Španjolska - Chili_

Španjolska reprezentacija, koja je u uvodnoj utakmici prvenstva izgubila od Nizozemske (1 - 5), nije imala pravo pogriješiti u dvoboju s Čileancima. Glavni trener "crvene furije" napravio je niz promjena u početnom sastavu momčadi. Konkretno, nije bilo mjesta u bazi poznatog veznjaka Xavija. Španjolci su trebali pobjedu kako bi nastavili borbu za izlazak iz skupine.

Utakmica je započela opasnim napadom Južnoamerikanaca, ali nije bilo brzog pogotka. Španjolci su uzvratili dirljivim trenutkom, ali vratar je spasio čileansku reprezentaciju. U 20. minuti susreta španjolski su igrači, nakon što su izgubili loptu u središtu terena, dobili brzi protunapad na autogol, čiji je rezultat bila lopta Eduarda Vargasa. Čileanska reprezentacija preuzela je vodstvo, ali tada se činilo da Južnoamerikancima to ništa ne pruža.

Nekoliko minuta kasnije, Diego Costa je iz blizine pogađao gol, ali je promašio cilj. A onda je Španjolska primila drugi gol u svoju mrežu. Na kraju prvog dijela Alexis Sanchez je izveo slobodni udarac, ali Casillas je spašen. No, lopta se odbila do igrača Čilea Charlesa Arangisa, koji je pucao od nožnog prsta do gola. Bilo je 44 minuta u poluvremenu, a Čileanci su poveli 2 - 0. Prvo poluvrijeme sastanka bilo je gotovo.

U drugom segmentu igre Španjolci su pohrlili u napad. Busquets je imao veliku priliku, ali uspio je s nekoliko metara ne pogoditi gotovo prazan gol. Čileanci, s druge strane, nisu ni razmišljali o napadu u prvoj polovici drugog dijela, već su zadržali obranu. Mora se priznati da su to učinili Južnoamerikanci. Španjolska nije stvorila onoliko koliko bi njezini navijači željeli.

Nakon 70 minuta Čileanci su počeli vršiti rijetke kontre. U jednom od njih, Mauricio Isla mogao bi "ubiti" cijelu spletku. Međutim, igrač Juventusa nije uspio dovršiti dodavanje. Isla je skliznuo u pribor nakon lopte i pucao iznad praznog kuta gola. Nakon toga Španjolci su u agoniji nastavili napadati, upućivali dalekometne udarce, ali vratar Čilea Bravo nije dopustio da lopta prijeđe gol-liniju.

Konačni rezultat 2 - 0 u korist Čilea omogućuje Španjolcima da počnu pakirati kofere i pripremaju se za let kući. Južnoamerikanci sustižu Nizozemce i u meču trećeg kola igrat će za prvo mjesto u skupini B. Zasad Čile i Nizozemska imaju po 6 bodova.