FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kakav Je Bio Meč Između Čilea I Australije

13. lipnja (po brazilskom vremenu) u gradu Cuiaba na stadionu Pantanal odigrala se druga utakmica prvog kola u skupini B između reprezentacija Čilea i Australije. Ova je utakmica bila jedna od najvažnijih za ove reprezentacije u smislu nastavka borbe za doigravanje.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kakav je bio meč između Čilea i Australije

Svjetsko prvenstvo postupno uzima maha, reprezentacije ulaze u igru sa svakom utakmicom. Kvaliteta nogometa i njegov intenzitet mogu obradovati neutralne navijače. To su emocije koje je izazvala utakmica između Čilea i Australije.

U prvih 15 minuta igre Čileanci su zdrobili Australce. Do 14. minute utakmice Južnoamerikanci su postigli dva pogotka protiv australske reprezentacije. Debitantsku loptu za Čileance na turniru zabio je napadač Barcelone Alexis Sanchez, a dvije minute kasnije napravio je i asistenciju. Valdivia je izvrsnim udarcem s crte poslao loptu pod prečku. 2 - 0, a Čile je likovan.

Nakon golova, Čileanci su nastavili samopouzdano kontrolirati loptu, ali nakon što je jedan od vrhunskih servisa Tim Cahill odigrao jednu loptu glavom. Dogodilo se to 35 minuta u prvom poluvremenu. Mora se priznati da cilj Australaca ne samo da nije bio važan, već nisu postojali ni preduvjeti za pogodak čileanske reprezentacije.

Drugo poluvrijeme meča održano je u hrvanju. Australija je smatrala da može spasiti utakmicu. To je odredilo aktivnost Australaca. Međutim, nije bilo moguće pogoditi vrata Južnoamerikanaca, dapače, zamjena Jean Bosejour već je u predviđenom vremenu udarcem u daleki kut vrata postavio konačni rezultat. Čile pobjeđuje 3 - 1 i uspoređuje se s Nizozemskom po bodovima nakon prvog kola.

Sljedeća utakmica između Čileanaca i Španjolske učinit će veliku razliku u raspodjeli konačnih mjesta u skupini B.