FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Je Odigrana Utakmica Između Australije I Nizozemske

19. lipnja u skupini B na Svjetskom kupu započelo je drugo kolo. U gradu Porto Alegre odigrala se utakmica između reprezentacija Nizozemske i Australije. Pokazalo se da je igra bila vrlo uzbudljiva i lijepa. Utakmica je oduševila brojne navijače ne samo na stadionu, već i širom svijeta. Gledatelji su vidjeli nekoliko prekrasnih lopti, i više golova.

Avstralija - Niderlandy_

Nakon što je Nizozemska pobijedila Španjolsku s poraznih 5 - 1, mnogi su mislili da igranje s Australijom neće stvoriti probleme s lakim stjecanjem tri boda za optužbe Louisa van Gaala. Međutim, igra se pokazala vrlo intrigantnom.

U 20. minuti Arjen Robben sljedećim je brzinskim udarcem niskim udarcem s centra terena ušao u kazneni prostor i poslao loptu u krajnji donji kut. Nizozemci su poveli 1 - 0. No, radost nizozemske reprezentacije kratko je trajala. U roku od minute, Tim Cahill izjednačio je zapanjujućim golom. Australijski napadač odgovorio je na šarkasti dodavanje u kazneni prostor i pucao u vrata. Lopta je čudovišnom snagom pogodila gredu i prešla nježnu crtu. Ovaj pogodak bit će jedan od najljepših golova na turniru. Na semaforu je bljesnuo jednak rezultat.

Nakon postignutog pogotka, Australci su imali prilike postići još, možemo reći da je utakmica bila izjednačena. Međutim, rezultat se nije promijenio prije odmora.

U drugom dijelu publika je ponovno vidjela nekoliko golova. Prvi koji su se istakli bili su Australci. U 54. minuti iz kaznenog udarca Mile Edinak je predstavnike zelenog kontinenta doveo naprijed. Australija je vodila 2 - 1, a to je već bila senzacija. No, nizozemska reprezentacija ima svoje zvjezdane izvođače. Dakle, Robin van Persie je drugi pogodak dobio u 58 minuti. Ovaj je pogodak za Robina bio već treći na turniru i po ovom je pokazatelju sustigao Arjena Robbena i Thomasa Müllera.

U 68. minuti Memphis Dupai udarcem izvan kaznenog prostora poslao je treći gol u gol Australije. Javili su se Nizozemci. Znakovito je da su u prethodnom napadu na gol Australci zamalo sami pogodili vrata. Konačni rezultat se nije promijenio do posljednjeg zvižduka.

Nizozemska osvaja 6 bodova nakon dva meča i predvodi plasman u skupini B na Svjetskom prvenstvu. A australska reprezentacija ostaje bez bodova nakon dva meča, iako je njihova igra s Holandijom bila vrlo kvalitetna i zanimljiva.