FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Se Igrala Utakmica SAD-Njemačka

Njemačka je posljednju utakmicu u grupnoj fazi nogometnog prvenstva u Brazilu odigrala 26. lipnja u gradu Recife. U nazočnosti 41.000 gledatelja, Nijemci su se borili protiv američke reprezentacije.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kako se igrala utakmica SAD-Njemačka

Njemačka momčad već se osigurala za prolazak u sljedeću fazu turnira, ali poraz u utakmici mogao je Nijemce spustiti na konačno drugo mjesto u skupini G. Američka momčad mogla bi se zadovoljiti remijem kako ne bi zadržala imajući u vidu ishod sastanka između momčadi Portugala i Gane. Amerikanci su se, podložno osvajanju bodova u utakmici s Nijemcima, plasirali i u 1/8 finala Svjetskog prvenstva.

Igra je započela njemačkom dominacijom. Snažan presing, veći posjed lopte - sve je to dovelo do prednosti njemačke momčadi u prvih 15 minuta susreta. Međutim, nisu stvorene značajnije bodovanje.

Počevši od sredine poluvremena, Amerikanci su se navikli i malo izjednačili utakmicu. Američka reprezentacija najčešće je koristila duge dodavanja na front napadače, ali to nije donijelo željeni rezultat. Nijemci također nisu stvorili ništa opasno na vratima američke reprezentacije. Mora se priznati da se prvo poluvrijeme pokazalo ne samo bez golova, već i pomalo dosadno.

U drugoj polovici sastanka publika je ipak vidjela jedan gol. U 55. minuti Thomas Muller raskošnim udarcem s crte kaznenog udarca poslao je loptu u kut vrata Amerikanaca. Ovaj je pogodak već postao četvrtina za Nijemca na turniru. Njemačka je vodila 1 - 0.

Nakon postignutog pogotka, na vratima Nijemaca nisu primijećeni rafalni napadi američke reprezentacije, a sami njemački igrači nisu žurili s postizanjem pogotka. Tek u zgusnutom vremenu nastao je najopasniji trenutak. Amerikanci bi mogli uzvratiti, ali kapetan Netsev Lam spasio je svoju momčad. Američki igrač opasno je udario po golu Neuera, ali Lam je klizećim priborom blokirao put prema golu.

Konačni rezultat susreta 1 - 0 u korist Njemačke odvodi Nijemce u doigravanje turnira s prvog mjesta. Ekipa SAD-a zauzima drugo mjesto, jer Portugalci nisu uspjeli pobijediti Ganu u velikom smjeru. Po najboljoj razlici između postignutih i primljenih golova, Amerikanci su bili ispred ekipe Cristiana Ronalda.