FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Se Igrala Utakmica SAD-Portugal

22. lipnja, u okviru drugog kola igara na svjetskom nogometnom prvenstvu, sastali su se suparnici iz skupine G. U brazilskom gradu Manausu na teren stadiona izašle su reprezentacije SAD-a i Portugala. Utakmica je bila vrlo važna sa stajališta raspodjele konačnih mjesta u skupini, budući da su Portugalci izgubili prvi susret, a Amerikanci su mogli osigurati put u sljedeću fazu.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako se igrala utakmica SAD-Portugal

Početak utakmice obilježio je brzi pogodak. Već u 5. minuti susreta Portugalac Nani iskoristio je tromost obrane Amerikanaca i otvorio rezultat na sastanku. 1 - 0 brzo je poveo Portugalce.

Nakon ovog događaja meč je prešao u tihi način, ali ne može se reći da se igra odvijala bez opasnih trenutaka. Vrijedno je prepoznati da su američki reprezentativci u prvom poluvremenu češće prijetili protivničkom golu. Amerikanci su nekoliko puta opasno pucali na portugalski gol s velike udaljenosti. Europljani su također pokušali napasti, ali nisu mogli stvoriti trenutke super-uloge. Na nesreću portugalskih navijača, vođa ekipe i kapetan Cristiano Ronaldo nije pokazao blistav nogomet.

Prvo poluvrijeme susreta završilo je minimalnim rezultatom 1 - 0 u korist Europljana, ali osjećalo se da američki igrači neće tako lako odustati od tri boda.

U drugom dijelu igrači američke reprezentacije znatno su dodali. Amerikanci su počeli imati sve povoljnije situacije za zabijanje vrata Europljanima. Zvono za potonje oglasilo se u 55. minuti, kada Bradley čudom nije zabio. Branič Portugala očistio je loptu s gol-linije.

Cristiano Ronaldo nastavio je pokazivati svoju nespremnost za prvenstvo igrajući. Možda je ovo utjecalo i na ostale portugalske igrače. Kao rezultat, to je dovelo do činjenice da je u 64. minuti Jermain Jones izjednačio rezultat. Nakon udarca iz kuta, lopta se odbila do Amerikanca, koji je izveo najtočniji udarac izvan kaznenog prostora. Rezultat je postao izjednačen.

U 81. minuti američki su igrači drugi put šokirali navijače portugalske momčadi. Nakon zabune u kaznenom prostoru Europljana, lopta se odbila u slobodan prostor do američkog igrača koji je provjereno ubacio Dempseyja. 2 - 1, a američka momčad likuje. Činilo se da Amerikanci neće pustiti prednost. Imali su više prilika za gol, ponekad su na terenu izgledali bolje. Možemo reći da je momčad Klinsmana zaslužila pobjedu. Međutim, Amerikancu je poprilično nedostajalo.

Sudac je dodao 5 minuta regularnom vremenu utakmice. Portugalci su pokušali napasti, a ti su impulsi bili nagrađeni. Kad je ostalo 30 sekundi do kraja susreta, Ronaldo je visio u kaznenom prostoru, a Silvestre Varela glavom je izjednačio rezultat.

Konačni rezultat utakmice je borbeni remi 2 - 2, što ne može odgovarati Portugalu. Sada Europljani trebaju veliko pobijediti protiv Gane i nadati se da će Njemačka pobijediti američki tim.