FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Se Igrala Italija - Urugvaj

24. lipnja u brazilskom gradu Natal odigrala se najvažnija utakmica u skupini D. Reprezentacije Italije i Urugvaja borile su se za plasman u fazu doigravanja. Talijani su bili sretni neriješenim rezultatom, dok je Južnoamerikancima trebala samo pobjeda.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kako se igrala Italija - Urugvaj

Možda će utakmica Italija - Urugvaj izazvati skandal na Svjetskom prvenstvu, posvećenom suđenju. Navijači nisu vidjeli blistav iskričavi nogomet. Igra je bila vrlo intenzivna i nepredvidljiva. Vođe timova nisu pokazali svoje najbolje kvalitete, ali glavni lik sastanka bila je osoba koja nema nikakve veze ni s Italijom ni s Urugvajem. Glavni sudac iz Meksika Rodriguez Marco rekao je svoju važnu riječ u 59. minuti utakmice, postavši glavni junak igre …

Početak prvog poluvremena održan je s prednošću europskog tima. Talijani su više kontrolirali loptu, pokušavali prijetiti protivničkim vratima šarkiranim dodavanjima u kazneni prostor. Međutim, nije bilo opasnih trenutaka. Balotelli je pokazao strašnu utakmicu - jedino što je crni napadač mogao učiniti na terenu je dobiti žuti karton. U drugoj polovici poluvremena dodali su Urugvajci, međutim, ni oni nisu mogli stvoriti trenutak za supergol. Iz prvog se dijela može prisjetiti samo jednog opasnog napada Urugvajaca, tijekom kojeg je talijanski vratar dva puta ušao u igru, dok se Talijani sjećaju samo slobodnog udarca Pirla.

Drugo poluvrijeme susreta započelo je ravnopravnom igrom, a onda se dogodio glavni događaj meča, koji je učinkovito utjecao na ishod sastanka. Glavni sudac Rodriguez Marco dolazi do izražaja vrlo kontroverznim crvenim kartonom Claudioom Marchisiom u 59. minuti. Bit će još pitanja o ovoj epizodi. Mnogi su ljudi stekli dojam da je sudac jednostavno pomiješao karte.

Nakon toga, Urugvajci su, imajući brojčanu prednost, počeli napadati velikim snagama. Pritisnuli su vrata Talijana, ali ovi su izdržali. Moramo priznati da je na vratima talijanske reprezentacije bio samo jedan opasan trenutak. Urugvajski igrač opasno je pucao na vrata europske momčadi izvan kaznenog prostora, ali je promašio cilj.

U 79. minuti glavni sudac sastanka ponovno je otvoreno igrao za Urugvaj. Luis Suarez u kaznenom prostoru Talijana grize Celini za rame, ali sudac nije pokazao nijedan karton. Bez obzira na nacionalne preferencije, svaka osoba koja se razumije u nogomet zna - ovo je čisti crveni karton. Sudac je opet pogriješio u korist Urugvaja.

Samo nekoliko minuta nakon kornera, Diego Godin zabija glavom, možda, glavni cilj svog života. Urugvaj izlazi naprijed u 81. minuti susreta, a cijela nogometna Italija uranja u žalost.

Nakon postignutog pogotka Talijani su pokušali napadati u manjem iznosu, ali nisu mogli ništa. Pobjeda Urugvaja s 1: 0 i prolazak s drugog mjesta u skupini D u doigravanje. Talijani također čine tvrtku Španjolske, Engleske i nekoliko drugih momčadi koje napuštaju prvenstvo.