FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Se Igrala Japan - Grčka

19. srpnja grad Natal bio je domaćin sljedeće utakmice Svjetskog kupa u skupini C. U okviru drugog kola sastale su se ekipe Japana i Grčke. Obje su momčadi izgubile u debiju na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, pa je utakmica drugog kola bila vrlo važna za svaku momčad.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kako se igrala Japan - Grčka

Igra je započela mirno. Ni Japanci ni Grci nisu planirali odmah suzbiti protivnika. Takav dojam gledatelj je imao nakon prvih minuta meča. Ako je postojao trenerski cilj za brzu loptu, tada ga obje momčadi očito nisu uspjele ispuniti. U usporedbi s ostalim mečevima dana, ova je igra bila dosadna. Bilo je malo opasnih trenutaka.

Junak prvog poluvremena bio je sudac, koji je na kraju 45 minuta za dva žuta kartona uklonio kapetana grčke reprezentacije Katsouranisa. Od opasnih trenutaka možete se sjetiti Hondinog slobodnog udarca, ali grčki vratar bio je na mjestu i odrazio je loptu koju su poslali Japanci.

Timovi su na odmor otišli s nula bodova, što nije moglo ugoditi nijednoj momčadi.

U drugom dijelu Japanci su imali prednost u opasnim trenucima. No, glavom Hekasa može se izdvojiti udarac glavom Hekasa u 60. minuti nakon udarca iz kuta. Japanski vratar spašava momčad. Tada su Azijati stvorili akutne situacije. Dakle, u 68. minuti Okubo je uspio ne ući u praznu mrežu s par metara nakon dobrog dodavanja. Bio je to najbolji trenutak u cijeloj utakmici. Monstruozna greška, a nule ostaju na semaforu. Nešto kasnije, u 71. minuti, Japanci ponovno propuštaju priliku za gol. Uchida je promašio metu s nekoliko metara.

Konačni rezultat utakmice bio je 0 - 0. Ovaj rezultat nije odgovarao nijednoj momčadi. Grci i Japanci osvajaju po jedan bod i imaju samo minimalne šanse za plasman u skupinu.