FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kakva Je Bila Utakmica Gana - SAD

16. lipnja na stadionu Das Dunas u brazilskom gradu Natal održala se utakmica Svjetskog kupa u kvartetu G. Reprezentacija Gane igrala je s američkom reprezentacijom. Ovo nije prvi put da je nogometna sudbina dovela ove suparnike u jednu skupinu, a na posljednjem Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi upravo su Ganajci nadigrali Amerikance u 1/8 finala.

Gana - USA_
Gana - USA_

Igra je započela drsko. Nepunih 30 sekundi kasnije, lopta je završila u golu reprezentacije Gane. Clint Dempsey upao je u kazneni prostor nakon prodora prodora i lopti uputio loptu u dalji kut gola. Američki tim vrlo je brzo poveo. Možda će ovaj gol biti najbrži na turniru.

Tijekom cijelog prvog poluvremena Afrikanci nisu mogli doći k sebi. Napadali su prilično iz inercije, bilo je vrlo malo inteligentnih napada, a Amerikanci su igrali na rezultat. Američka reprezentacija mirno je držala obranu, ponekad odgovarajući oštrim napadima. Prvo poluvrijeme završilo je s minimalnom prednošću američke momčadi.

U drugom poluvremenu Afrikanci su pojačali. Dogodilo se nekoliko izmjena koje su uvelike ojačale igru reprezentacije Gane. Napadi su oštriji, pametniji i brži. Međutim, do samog kraja meča, Gaanci se nisu mogli nadoknaditi. Ali ipak je gol stigao u 82. minuti. Nakon briljantnog dodavanja petom kapetana Gane Gyana, Andre Ayew pogodio je bliži kut gola američke momčadi. Pokazalo se da je udarac bio vrlo učinkovit.

Dojam je bio da će Afrikanci istisnuti suparnika, ali to se nije dogodilo. Naprotiv, u 86 minuta bio je rijedak kut pred vratima reprezentacije Gane. Nakon preciznog servisa, John Brooks, koji je za reprezentaciju odigrao samo 4 utakmice, glavom šalje loptu u ganski gol. 2 - 1 SAD otimaju pobjedu, još jednom demonstrirajući da se na turniru u Brazilu protivnici ne žele zadovoljiti neriješenim rezultatom.

Momčad SAD-a izborila je vrijednu pobjedu nad Ganom i po bodovima se uspoređuje s Njemačkom, a reprezentacija Gane morat će se nevjerojatno potruditi kako bi se natjecala za šanse za plasman u doigravanje.