FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kakva Je Bila Utakmica Švicarska - Ekvador

Dana 15. lipnja ekipe Quarteta E. ušli su u borbu na Svjetskom prvenstvu. U prvoj utakmici skupine u glavnom gradu Brazila na stadionu koji nosi ime velikog napadača Garrinchija, odigrala se utakmica između reprezentacije Švicarske i Ekvador.

gruppa_mundiala

Prije početka sastanka, Europljani su smatrani favoritima sa stajališta da je njihov sastav izgledao moćnije. Švicarci imaju nekoliko priznatih vođa koji igraju za najbolje klubove u Italiji i druge momčadi u Europi. Ali među Ekvadorce su bili i legionari iz Europe. Pokazala se utakmica vrlo tvrdoglava.

Prvo poluvrijeme ostalo je zapamćeno po izjednačenoj igri, ali rezultat su otvorili Ekvadorci. Nakon dodavanja s lijevog boka, ubačaj je ušao u kazneni prostor Švicarske, koji je završio golom. U 22. minuti Antonio Valencia glavom šalje loptu u mrežu. Prvo poluvrijeme sastanka završilo je s minimalnom prednošću Južnoamerikanaca.

Treba napomenuti da su obje momčadi pokušale pronaći sreću na neprijateljskim vratima dugim udarcima. Nekoliko puta švicarski igrači opasno su pucali izvan kaznenog prostora.

Drugo poluvrijeme započelo je živahno. Na 47 minuta nakon kornera Švicarska poravnava rezultat. Mahmedi šalje loptu u gol Ekvadoraca, čineći rezultat jednakim.

Od sredine drugog poluvremena dojam je bio da su Švicarci fizički jači. U 70. minuti Europljani su čak i postigli pogodak. Međutim, sudac je otkazao gol zbog ofsajd pozicije.

Kraj meča pokazao se fascinantnim. Svaka momčad pokušala je ugrabiti pobjedu u posljednjim minutama. Ekvadorci su u posljednjem napadu mogli zabiti loptu, ali nisu iskoristili trenutak, što je dovelo do kontranapada Švicaraca. 20 sekundi prije kraja meča Švicarac Seferović zabio je loptu u gol Ekvadora. Europljani pobjeđuju 2 - 1, ugrabivši tri boda u posljednjim sekundama susreta.

Dok Svjetsko prvenstvo publici predstavlja beskompromisne utakmice. Sastanak koji se pregledava nije bio iznimka.