FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Se Igralo Honduras - Švicarska

Švicarska reprezentacija odigrala je 25. lipnja u brazilskom gradu Manausu posljednju utakmicu u grupnoj fazi na FIFA-inom svjetskom prvenstvu u Brazilu. Suparnik Europljanima bila je momčad Hondurasa koja više nije imala priliku nastaviti borbu u odlučujućoj fazi turnira.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kako se igralo Honduras - Švicarska

Švicarcima je trebala pobjeda. Istovremeno, Europljani su se nadali da ekvadorska momčad neće paralelno pobijediti Francusku. Švicarski igrači vrlo su aktivno započeli utakmicu. Već u prvim minutama počeli su se pojavljivati trenuci da igrači Hondurasa postignu pogodak. Već u 6. minuti švicarski napadač Shaqiri postiže nevjerojatno lijepu loptu. Đerdan je s prosječne udaljenosti udario udarac u daleku devetku protivničkog gola. Švicarci su poveli 1 - 0.

Nakon toga Europljani nisu usporili. Nastavili su aktivno i opasno napadati. Rezultat je bio drugi pogodak za Honduras. Švicarac je izvršio brzi napad, zahvaljujući kojem je Shaqiri išao jedan na jedan s honduraškim vratarom. Napadač je lako nadigrao vratara, pogodivši za 2 - 0 u korist Europljana.

Zvižduk glavnog suca utakmice poslao je momčadi na odmor uz švicarsku prednost u dva pogotka.

U drugom dijelu slika na terenu se nije promijenila. Švicarci su bili bolji, napadali opasnije, prednost u posjedu bila je na strani Europljana. Posljednja pravilnost bio je treći Shakirijev pogodak u 71. minuti. Švicarski napadač pokazao se u punom sjaju na turniru, izdavši hat trick u odlučujućoj utakmici skupine.

Švicarska je pobijedila Honduras rezultatom 3 - 0 za prolazak u doigravanje Svjetskog kupa s drugog mjesta. Rivali Europljanima u utakmici 1/8 finala bit će strašni Argentinci.