Kako Je Ruska Reprezentacija Igrala S Alžirom Na Svjetskom Prvenstvu U Brazilu

Za brojne ljubitelje ruskog nogometa presudna utakmica na Svjetskom prvenstvu u Brazilu bila je utakmica između momčadi Rusije i Alžira. Sastanak se održao u gradu Curitiba 26. lipnja. Capellovoj reprezentaciji bila je potrebna pobjeda za nastavak u doigravanju.

Porajenie_Rossii_

Utakmica između Rusije i Alžira započela je dobrim vijestima za ruske navijače. Već u 6. minuti, nakon prekrasnog dodavanja Kombarova s lijevog boka, Kokorin je glavom poslao loptu u prvih devet afričkih vrata. Cilj se pokazao vrlo lijep.

Nakon pogotka Rusi su pokušali više kontrolirati loptu, ali to nije dovelo do opasnih trenutaka. Drugo poluvrijeme prvog poluvremena već je prošlo s blagom prednošću Afrikanaca. Igrači Alžira, uglavnom, pokušavali su šibati opasnost na vratima Rusa nakon postavljenih komada. Postalo je upadljivo da su Rusi uvijek iznova gubili konjske lopte. Afrikanci su dva puta opasno udarali glavom u protivnički gol. Prvi put je Akinfeev dobio loptu, u drugom je pokušaju afrički igrač promašio cilj. Sve su to bili opasni pozivi za Ruse.

Napadačka igra ruske momčadi u prvom poluvremenu nije se zbrajala. Apsolutno se nema čega zapamtiti osim cilja. Pred kraj prvog poluvremena, obje su se momčadi jako fušale, bilo je jasno da u nekim trenucima igračima nedostaje vještina. Zbog toga su gledatelji vidjeli vrlo malo opasnih napada.

Prvo poluvrijeme susreta završilo je s minimalnom prednošću Rusa od 1 - 0, što nije moglo ne oduševiti navijače pomalo dosadnom igrom.

Drugo poluvrijeme započelo je napadima Rusa. Samedov je imao prekrasnu priliku, ali veznjak ruske reprezentacije nije mogao pobijediti vratara. Tada ruski navijači nisu htjeli vjerovati da će ovaj napad biti posljednja opasna prijetnja golu Alžiraca.

Afrički igrači u drugoj polovici susreta pokušali su stvoriti opasnost na vratima Rusa s hranom za konje u kaznenom prostoru, što je na kraju dalo rezultat. Nakon sljedećeg standarda, servis je otišao u kazneni prostor Rusa. Akinfeev nije stigao do lopte na izlazu, a Islam Slimani postao je zli genij za Rusiju. Afrikanci su poravnali rezultat. Nerešeno 1 - 1 već je bilo u korist Afrikanaca, a ovaj rezultat mogao bi Ruse poslati kući. Pogodak je zabilježen u 60. minuti utakmice.

Rusima je ostalo još pola sata da postignu pobjednički gol, koji bi mogao dovesti rusku momčad do faze doigravanja na turniru. Međutim, Rusi nisu stvorili niti jedan izuzetno opasan napad. Možemo se samo sjetiti udarca Kerzhakova, ali afrički je vratar bez poteškoća parirao loptu.

Alžir je zadnjih 30 minuta utakmice branio s cijelom momčadi, izgradivši nekoliko linija obrane. Ruski igrači uvijek iznova nisu se mogli probiti ni do kaznenog prostora Alžiraca. Bilo je vrlo malo udaraca prema golu. Sve je to unaprijed odredilo konačni ishod sastanka.

Posljednji zvižduk glavnog suca utakmice zabilježio je rezultat 1 - 1. Ovaj je rezultat još jedan neuspjeh za rusku momčad na glavnim turnirima, jer sada ruska reprezentacija ide kući.

Nažalost, još jednom moramo konstatirati neuspjeh ruskih nogometaša da pokažu dobru razinu igre na velikim europskim i svjetskim turnirima. Mnogi nogometni stručnjaci jednoglasno će izjaviti da Rusija opet nije ispunila očekivanja, iako se neutralni navijači mogu protiviti, jer je igra Rusa bila točno na njihovoj razini. Capellova momčad već je postigla uspjeh nakon ulaska u samo prvenstvo. Trenutno je za Ruse ovo vrhunac mogućnosti.