Kako Je Ruska Reprezentacija U Hokeju Na Ledu Nastupila Na Svjetskom Prvenstvu 2012. Godine

Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu 2012. održalo se od 4. do 20. svibnja. Igre su održane u dvije susjedne države: Finskoj i Švedskoj, točnije u njihovim glavnim gradovima - Helsinkiju i Stockholmu.

Kako je ruska reprezentacija u hokeju na ledu nastupila na Svjetskom prvenstvu 2012. godine

16 reprezentacija podijeljeno je u dvije skupine: Rappu N, koji je odigrao utakmice pripremne faze na ledu Hartwall Arene u Helsinkiju, i Skupina S (u kojoj je bila i ruska reprezentacija), koja je igrala pripremnu fazu u Globe Areni u Stockholmu. Prema rezultatima utakmica, doigravanje su izborile sljedeće momčadi: iz skupine H - reprezentacije Kanade, SAD-a. Finska i Slovačka, iz skupine S - timovi iz Rusije, Švedske, Češke i Norveške. Ruska reprezentacija jedina je pobijedila u svih 7 utakmica pripremne faze.

Tada je naša momčad u četvrtfinalu dosljedno igrala utakmice s norveškom reprezentacijom, pobijedivši rezultatom 5: 2, i s finskom reprezentacijom u polufinalu, pobijedivši rezultatom 6: 2. U završnom završnom susretu trebala je igrati sa slovačkom reprezentacijom koja je u četvrtfinalu svladala Kanađane (4: 3), a u polufinalu - Čehinje (3: 1).

Utakmica za zlatne medalje odigrala se 20. svibnja na ledu Hartwall Arene. Stadion je bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Ruska reprezentacija smatrana je nedvosmislenim favoritom, ali Slovake nikada nije trebalo podcjenjivati. Sama činjenica da su stigli do finala, pobijedivši tako zastrašujuće suparnike poput Kanađana i Čeha, puno je govorila.

I Slovaci su odmah dokazali da su vrlo odlučni. Već u drugoj minuti prvog razdoblja otvorili su račun! Kapetan njihove reprezentacije Z. Haro iznenadio je našeg vratara snažnim bacanjem s plave linije. Takav početak mogao je obeshrabriti bilo koga, ali, zaslugom naših igrača, nisu se zbunili, prihvatili inicijativu i počeli stvarati opasne trenutke na vratima slovačke momčadi. U 10. minuti Datsyuk je precizno dao daljinu za Ovechkina, upao je u zonu i napravio dodavanje s lijeve strane do Semina koji je ubacio pak u golmanov golman Laco. Drugi dio razdoblja održan je u napadima s dvije oštrice, momčadi su na odmor otišle s istim rezultatom 1: 1.

U 6. minuti druge dionice naši su hokejaši postigli drugi gol, Perezhogin je zabio. A u 14. minuti rezultat je postao 3: 1, kada su Tereščenko i Širokov vješto izveli izlaz dva na jedan. Nakon samo dvije minute, pak je ponovno uletio na vrata Laca nakon bacanja Semina, koji je izašao jedan na jedan sa slovačkim vratarom.

Naši hokejaši "uhvatili su hrabrost", i premda su se Slovaci tvrdoglavo opirali, protunapadajući, ishod meča već je bio jasan. U trećem razdoblju ruska je reprezentacija postigla još dva pogotka za Slovake, primivši jedan kao odgovor igrajući u manjini. Konačni rezultat je 6: 2 u našu korist. Bila je to vrlo lijepa i zaslužena pobjeda! Svi sportski komentatori jednoglasno su primijetili visoku razinu naše momčadi koja protivniku nije ostavila nikakve šanse.