Svjetsko Nogometno Prvenstvo 2014.: Kako Je Argentina Odigrala Drugu Utakmicu Na Svjetskom Prvenstvu U Brazilu

Brazilski grad Belo Horizonte 21. lipnja bio je domaćin druge utakmice argentinske reprezentacije u grupnoj fazi FIFA-inog svjetskog prvenstva. Suparnici jednog od favorita Svjetskog prvenstva bili su igrači iranske reprezentacije.

Svjetsko nogometno prvenstvo 2014.: kako je Argentina odigrala drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu

Reprezentacija Irana na Svjetskom prvenstvu u Brazilu prvu je utakmicu završila dosadnim i dosadnim remijem bez golova s reprezentacijom Nigerije. Malo je tko pomislio da bi se tako nešto moglo dogoditi u utakmici s argentinskom reprezentacijom. Međutim, do određenog vremena, račun na semaforu nikada nije bio otvoren.

Reprezentacija Argentine odigrala je vrlo sumornu i dosadnu utakmicu. Unatoč činjenici da su u prvom poluvremenu Južnoamerikanci imali više od 70% posjeda lopte, igrači Argentine rijetko su stvarali prave bodove. Moramo odati počast Iranu. Ova je momčad sposobna taktički pravilno držati obranu s cijelom momčadi.

Argentinski čelnik i njegova glavna zvijezda i nada Lionel Messi nije mogao učiniti ništa s iranskim obrambenim redovima. Njegov dribling često je bio neuspješan, s nekoliko oštrih dodavanja. Čitava južnoamerička momčad u prvom se dijelu jednostavno nagomilala na iranskoj obrani, ali to nije donijelo nikakvu golmansku dividendu.

U drugom poluvremenu uočena je ista slika. Nakon 65. minute, s nula rezultata, panika se počela vrlo jasno očitovati u igri Južnoamerikanaca. Eminentni nogometaši nisu uspjeli napasti, a ponekad su Iranci mogli zagolicati živce južnoameričkih navijača od standarda.

Utakmica je postupno završila neriješenim golom, timovi su već igrali 90 minuta, ali Lionel Messi spasio je Argentinu. Već u zgusnutom vremenu on je, primivši loptu blizu crte kaznenog prostora, najpreciznijim driblingom udario u daleki kut vrata Iranaca. Vratar je bio nemoćan. Ovaj pogodak argentinskog kapetana omogućio je Južnoamerikancima da izvojevaju tešku, mučenu pobjedu nad iranskom reprezentacijom rezultatom 1 - 0.

Argentinci osvajaju šest bodova nakon dvije utakmice i pojedinačno vode tablicu u skupini F na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Vrijedno je napomenuti da je Messiju pogodak već bio drugi u prvenstvu, ali po ovom je pokazatelju i dalje inferioran u odnosu na mnoge strijelce prvenstva.