Svjetsko Nogometno Prvenstvo 2014.: Kako Je Francuska Pobijedila Švicarsku

Brazilskom gradu El Salvadoru pripala je čast da ugosti utakmicu između reprezentacija Francuske i Švicarske u drugom kolu svjetskog nogometnog prvenstva. Obje momčadi izborile su pobjede na početku turnira, tako da je pregledani meč bio važan s gledišta borbe za prvo mjesto u E kvartetu na FIFA-inom svjetskom kupu.

Svjetsko nogometno prvenstvo 2014.: kako je Francuska pobijedila Švicarsku

Utakmica između reprezentacija Francuske i Švicarske postala je najproduktivnija do sada na turniru. Ukupno je na utakmici postignuto sedam golova.

Francuzi su bili solisti u prvom poluvremenu. Krenuli su aktivno i do 18. minute uspjeli dva puta zabiti. Prvo je nakon udarca iz kuta postigao pogodak Oliviera Girouda u 17. minuti, a minutu kasnije Blaise Matuidi ponovno uznemirio švicarskog vratara. Francuska je vodila 2 - 0, i to lako i prirodno. Ubrzo su svjetski prvaci 1998. imali pravo na jedanaesterac, ali Benzema nije uspio postići treći gol - prvo je vratar spasio, a onda je francuski reprezentativac pogodio okvir na cilju. Ovaj je događaj trebao razveseliti Švicarce, ali umjesto toga propustili su još. U nekoliko dodavanja Francuzi su u 40. minuti organizirali brzi protunapad koji je završio novim pogotkom. Uvaženi Mathieu Valbuena. Tako su Francuzi do odmora već osigurali ugodnu prednost.

Veselo je počelo i drugo poluvrijeme. Bilo je još više postignutih golova. Prvo su Francuzi dvaput zabili, postigavši potpuno nepristojan rezultat - 5 - 0. Benzema je, nakon čudesnog dodavanja Pogbe, postigao svoj treći pogodak u 67 minuta i sustigao najbolje strijelce turnira. A u 73. minuti Sissoko je konačno razočarao sve navijače Švicarske.

Na kraju meča publika je vidjela još dvije lopte. Istina, sada su se istaknuli Švicarci. Prvo je Blerim Dzhemili slobodnim udarcem izbacio jedan gol. To se dogodilo u 81 minuti. Tada su, šest minuta kasnije, Švicarci uspjeli postići više. Cilj se pokazao vrlo lijep. Granit Jaka je nakon izvrsnog dodavanja s dubine polja prvim dodirom u letu poslao loptu u gol. Tako su Švicarci zasladili gorčinu poraza, ali konačni rezultat na semaforu 2-5 ne može im biti zadovoljavajući.

Francuska osvaja šest bodova i postaje jedini vođa skupine E nakon dva kola, Švicarskoj su ostala tri boda.