Svjetsko Nogometno Prvenstvo 2014.: Kako Se Francuska Nosila S Hondurasom

Druga utakmica u skupini E na Svjetskom prvenstvu u Brazilu odigrala se u gradu Porto Alegre 15. lipnja. Reprezentacije Francuske i Hondurasa natjecale su se na stadionu Beira Rio. Nogometni stručnjaci izjavili su da su Europljani u ovom paru u igri trebali pokazati značajnu razliku u klasi. I tako se dogodilo na zelenom travnjaku stadiona.

francia_gonduras

Malo je tko vjerovao da bi honduraška reprezentacija mogla ponuditi jednak nogomet Francuzima. Međutim, nakon nedavnih događaja na utakmici Urugvaj - Kostarika, neutralni navijači i dalje bi se mogli nadati čudu. Ali to se nije dogodilo.

Cijelo prvo poluvrijeme na terenu bila je jedna momčad - Francuska. Honduras je to samo radio. koja je zadržala obranu. Moram reći, uspjelo je do nekog vremena. U prvih 25 minuta Francuzi su dva puta pogodili gredu, oštro napadali, ali nisu mogli zabiti. Tek do kraja prve polovice susreta, uz ukupnu prednost Francuza, cilj se ipak dogodio. Zabio ga je Karim Benzema u 45. minuti iz jedanaesterca. Zbog prekršaja u kaznenom prostoru na Pogba Fieldu isključen je igrač Hondurasa. Nakon postignutog pogotka postalo je jasno da čuda neće biti.

Drugo poluvrijeme proteklo je u još oštrijim napadima Francuske, a potonji suparnici nisu ni pomišljali na napad. Možete se sjetiti samo jednog udarca u gol vratnice francuskog vratara.

U 48 minuta, Karim Benzema lijepo zatvara savršenu dodavanje jednim dodirom. Lopta pogađa daleku stativu, a zatim se odbija u golmanovu ruku i tek tada prelazi preko nježene vrpce. Statistika je uzela drugu loptu Benzemi i postigla autogol. Međutim, glavni događaj bio je povećanje računa. 2 - 0 Francuska je naprijed.

Glavna zvijezda koja napada Francusku nastavila je ugrožavati protivnički gol. Rezultat je bio treći pogodak Benzeme u 72. minuti. To je već bila ruta. Rezultat postaje 3 - 0, a Francuska je likovala. Na kraju utakmice još je bilo trenutaka za svjetske prvake iz 1998. godine, ali publika nije vidjela više golova.

Konačni poraz bio je dokaz prilično lagane pobjede Francuza. Njihova je klasa utjecala, a to nije moglo izazvati poteškoće s "odmazdom" nad Hondurasom.