Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Se Igrala Utakmica Urugvaj - Engleska

19. lipnja, na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, reprezentacije Urugvaja i Engleske sastale su se u drugom kolu skupine B. Obje su momčadi poražene u prvom kolu, pa je utakmica u Sao Paulu trebala biti jedna od najvažnijih za obje momčadi. U slučaju poraza, reprezentacije bi smanjile svoje šanse za izlazak iz smrtne skupine.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako se igrala utakmica Urugvaj - Engleska

Svi navijači na tribinama stadiona u Sao Paulu očekivali su blistav, spektakularan i strastven nogomet. Mnogi su se gledatelji radovali ovoj utakmici, jer su razumjeli da se u ovoj utakmici o reprezentacijama može odlučiti sve.

Utakmica se zaista pokazala vrlo zanimljivom i uzbudljivom. Prvi opasni trenutak stvorili su Britanci. Nakon što je ubacio iz standarda, Rooney je s pola metra glavom pogodio prazan gol. Svi su se britanski navijači uhvatili za glavu, a to bi učinio i sam Rooney, samo da nije visio za vrijeme štrajka u zraku. Urugvajci su odgovorili opasnim udarcem, ali lopta je promašila nekoliko centimetara od gol-crte.

Mora se priznati da je Engleska imala veći posjed lopte, ali oni su prvi priznali. U 39. minuti djelovala je južnoamerička gomila napadača Cavani - Suarez. Prvi je dao nevjerojatan pas točno na glavu Suareza, a rezultat u meču je otvoren. Radost Urugvajaca nije imala granica, jer bila je to vrlo važna lopta.

U prvom poluvremenu publika nije vidjela više golova. Do raspleta je došlo tijekom druge polovice sastanka.

Nakon pauze Britanci su pritisnuli Urugvajce na vrata. Napadi predaka nogometa bili su najopasniji, ali prilično malo nije bilo dovoljno za pogodak. Wayne Rooney, sredinom poluvremena, pogađa Musleru s gotovo 9 metara. Trenutak je bio najopasniji. Britanskog napadača u kaznenom prostoru nitko nije pokrivao. Majstor visoke klase dužan je ostvariti takve trenutke.

Međutim, Rooney je ipak zabio. U 75. minuti zatvorio je dodavanje s boka i izjednačio rezultat. Urugvaj se nije nimalo držao. Postojao je osjećaj da će sada Britanci stisnuti svog protivnika. No, nogomet je nepredvidiv. U 85. minuti Muslera uzima loptu daleko naprijed, Cavani se bori s braničem Britanca za jahajuću loptu. To u konačnici dovodi do činjenice da Luis Suarez pada na sastanak s Hartom. Najjači udarac i rezultat opet su išli u korist Urugvaja - 2 - 1. Nakon takvog šoka Britanci su se pokušali nadoknaditi, ali to nisu mogli.

Zamijenjen je Luis Suarez, koji je postao heroj utakmice. I sudac je posljednjim zviždukom zabilježio pobjedu Urugvaja. Ljubitelji Južnoamerikanaca sa suzama u očima obradovali su se ovom događaju. I sam Suarez gotovo je zaplakao od sreće. Ali ovo je samo početak turnira.

Pobjeda Urugvajaca znatno je povećala šanse za plasman u skupinu, a Britanci se mogu nadati samo čudu. Mnogo će ovisiti o sljedećem meču Italija - Kostarika. U svakom slučaju, situacija u smrtnoj skupini vrlo je zbunjujuća.