Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Se Igrala Utakmica Kamerun - Brazil

Domaćini Svjetskog nogometnog prvenstva 23. lipnja odigrali su posljednju utakmicu u grupnoj fazi. Reprezentacija Kameruna postala je suparnik pentakampova na nacionalnom stadionu u glavnom gradu Brazila.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako se igrala utakmica Kamerun - Brazil

Brazilska reprezentacija od prvih minuta susreta ponudila je protivnicima brz tempo. Lopta se praktički nije zadržavala na sredini terena, jer su ju Južnoamerikanci odmah pokušali dostaviti na prvu crtu. Brazilsko vodstvo bilo je impresivno. Rezultat je bio pogodak u 17. minuti protiv Kameruna. Neymar je, primivši prekrasan pas s boka, u jedan dodir poslao loptu u kut vrata Kameruna. 1 - 0 uzeli su Brazilci.

Afrička momčad nakon primljene lopte došla je k sebi i nekoliko puta opasno zaprijetila protivničkom golu. Uglavnom, opasni trenuci na vratima Brazilaca nastali su nakon udaraca iz kuta. U jednom od tih napada brazilskog vratara Cesara spasila je stativa. Međutim, Kamerun je ipak uspio postići gol. U 26. minuti Matip je vratio pogodak Brazilaca. i rezultat je postao jednak.

Takav rezultat nije mogao odgovarati domaćinima prvenstva. Čak i u prvom poluvremenu na 35 minuta Neymar pravi dvojku i vodi svoju momčad naprijed. Prvo poluvrijeme susreta završilo je rezultatom 2 - 1 u korist Brazila.

Nakon odmora situacija na terenu se nije promijenila - Brazilci su češće napadali. Već u 49. minuti postigli su treći pogodak protiv Kameruna. Fred je briljirao. Ovaj je pogodak bio prvi na Svjetskom prvenstvu za napadača brazilske reprezentacije. Međutim, vrijedi napomenuti da je u vrijeme bočnog servisa Fred bio u kontroverznoj poziciji. Arbitar je mogao sigurno popraviti ofsajd. Ali to se nije dogodilo - Fred je glavom poslao loptu u mrežu.

Brazilci su ostatak meča proveli vrlo samouvjereno. Dominirali su terenom i nisu dopuštali afričkim igračima da začine svoj gol. Uz to, u 84. minuti Fernandinho je postigao još jedan pogodak. Rezultat je bio poraznih 4 - 1 u korist Južnoamerikanaca.

Posljednji zvižduk suca meča upisao je sigurnu pobjedu za Brazilce. Sada se navijači raduju nastavku nogometnog banketa u doigravanju Svjetskog kupa, u kojem će, naravno, biti i brazilska momčad.