Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Se Igrala Nigerija - Argentina

25. lipnja u gradu Porto Alegre odigrala se finalna utakmica argentinske reprezentacije u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva. Posljednji rival Argentincima u kvartetu F bila je reprezentacija Nigerije.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako se igrala Nigerija - Argentina

Utakmica između Nigerije i Argentine postala je jedna od najspektakularnijih na svjetskom prvenstvu. Timovi su odmah počeli pokazivati svoj napadački potencijal. Tri minute nakon početnog zvižduka, Lionel Messi otvorio je rezultat. Međutim, Nigerijci su adekvatno odgovorili već u 4. minuti. Musa je računao na gol Južnoamerikanaca. Tako je do 4. minute sastanka rezultat već bio jednak - 1 - 1.

Nakon toga su obje momčadi pokušale oštro napasti. Reprezentacija Argentine imala je prednost u posjedu lopte, njihovi napadi su bili smješteni. Nigerijci su pokušali suparniku zaprijetiti oštrim kontrama. Međutim, gledatelji do posljednjih minuta prvog dijela nisu vidjeli golove. No, u zgusnutom vremenu Messi je zabio dvostruko, pametno izvevši slobodan udarac. Afrički vratar bio je nemoćan - lopta je drugi put na meču otišla do vrata Nigerije. Timovi su na odmor otišli s prednošću Argentine 2 - 1.

Nakon pauze, momčadi su ponovno razmijenile brze golove. Prvo je Musa postigao svoj dvojnik u meču. Nigerijci u središtu rastrgli su južnoameričku obranu koja u ovom meču nije djelovala najbolje. Musa izjednačuje rezultat u 47. minuti. Brojevi 2 - 2 zasvijetlit će na ploči.

Prolazi samo nekoliko minuta, a Argentinci iz kornera postižu treći pogodak. Marcos Rojo u 50. minuti susreta ponovno vodi Argentinu 3 - 2.

Još dvadesetak minuta Južnoamerikanci su imali prednost u posjedu lopte stvarajući opasne trenutke. No, Nigerijci su oštro kontrirali i do 75 minuta. Musa je imao sjajnu priliku za het-trik, ali napadač nije pretvorio trenutak.

Posljednjih petnaest minuta prošlo je s vodstvom Nigerije. Afrički nogometaši pritisnuli su Južnoamerikance do kaznenog prostora. Argentinci su mogli samo protunapadati. Međutim, aktivne akcije momčadi nisu dovele do još jednog postignutog gola - utakmica je završila s minimalnom prednošću Argentine 3 - 2.

Obje momčadi prolaze u fazu doigravanja na turniru. Argentina u tri meča pobjeđuje tri pobjede i vodi skupinu F, Nigerija izlazi na drugo mjesto s četiri boda. Sada momčadi čekaju početak odlučujućih utakmica nogometnog svjetskog prvenstva u Brazilu.