Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Se Igrala Utakmica Kamerun - Hrvatska

U skupini B na Svjetskom prvenstvu u Brazilu 18. lipnja odigrala se utakmica drugog kola između reprezentacija Kameruna i Hrvatske. Grad Manaus prihvatio je igru protivnika koji više nisu imali pravo na pogrešku. Rezultat utakmice bio je ruta, koju su gledatelji arene "Amazonia" mogli vidjeti svojim očima.

Pozor_Kameruna_

Reprezentacije Hrvatske i Kameruna izgubile su prve utakmice na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Prvi je izgubio od Pentacampa, a drugi od Meksikanaca. U drugom krugu momčadi su definitivno trebale pobjedu kako bi nastavile borbu za izlazak u fazu doigravanja.

Utakmica je započela napadima Kameruna. Međutim, Afrikanaca dugo nije bilo dovoljno. Već u 10. minuti dobili su loptu u vlastitu mrežu. Nakon briljantnog dodavanja u kazneni prostor, Ivica Olić poslao je loptu u mrežu Afrikanaca. Nakon toga Hrvati su imali još nekoliko prilika za gol, ali to se nije dogodilo u prvom poluvremenu.

Kamerun je slabo napadao, malo je ispalo u prvoj crti. Vrući afrički momci počeli su se nervirati, što je rezultiralo uklanjanjem Song za Mandjukićev udarac u bezazlenoj situaciji u središtu terena.

Drugo poluvrijeme održano je u potpunosti s hrvatskom prednošću. U 48. minuti organizirana je druga lopta. Ivan Pershich presjekao je neprecizan pas vratara Kameruna, projurio uz bok i ušavši u šesnaesterac mirno pogodio gol. 2 - 0. Sad se činilo da Kamerun uopće nema šanse. I tako se dogodilo.

Mario Mandžukić zabio je još dva puta (u 61. i 73. minuti), postigavši konačni poraz 4 - 0. Prvo je napadač zabio loptu glavom nakon kornera, a zatim je igrao na završnici.

Kamerun je u drugom dijelu imao tek nekoliko prilika, ali ostali su neispunjeni. Slučaj je završio i činjenicom da su se Kameruni gotovo razderali među sobom na terenu. Assu-Ekotto se počela sukobljavati s Mukanđom. Valja također napomenuti da su Kameruni u drugom poluvremenu dobili tri crvena kartona i utakmicu završili s ekipom od sedam.

Hrvati osvajaju prva tri boda na turniru. Sada će Europljani u meču protiv Meksika odlučivati o sudbini napuštanja skupine B.