MFM-2015 Hokej Na Ledu: Kako Se Igrala Utakmica Češka - Rusija

U prvim satima novog moskovskog vremena 2015. godine u kanadskom gradu Torontu, ruska hokejaška reprezentacija odigrala je završnu utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva za mlade. Suparnici Rusima bili su hokejaši češke reprezentacije.

MFM-2015 hokej na ledu: kako se igrala utakmica Češka - Rusija

Za mladu reprezentaciju Rusije u hokeju na ledu od drugog mjesta u skupini B do faze doigravanja MFM-2015, Rusi su morali pobijediti češku reprezentaciju. Međutim, utakmica za Ruse bila je daleko od najboljeg načina.

Prvi opasan napad izveli su štićenici Bragina, ali ruski hokejaši nisu uspjeli realizirati izlazak dva na jedan. Mladi hokejaši Češke nakon uvodnih minuta sastanka navikli su se na stranicu, što se odrazilo na konačnoj statistici šuteva u gol. Česi su 4 puta bacali Ruse (12 udaraca protiv 3). Logičan rezultat prve dionice bio je pak Patricka Zdragla u 12. minuti. Prvi segment sastanka završio je minimalnom prednošću češke reprezentacije.

U drugom razdoblju ruska momčad pokušala je aktivnije djelovati na protivnički gol, ali ništa pozitivno nije uočeno u napadačkoj igri naše momčadi. Bilo je problema i u obrani Rusa, što je dovelo do drugog primljenog paka. Pavel Zaha u 25. minuti povećao je prednost Čeha. Nakon toga Rusi su uspjeli izboriti pravo na slobodno bacanje. No, Ivan Barbašev nije iskoristio situaciju. Istina, ruski napadač je ipak uspio srušiti rezultat u drugom dijelu. U 36. minuti Barbashev je vratio jedan gol. Pogodak je postignut kada je naša momčad odigrala većinu. Drugo je razdoblje završilo s minimalnih 2: 1 prednosti Čeha.

U finalu dvadtsatiminutke Rusi nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak u rezultatu, dapače, u posljednjem su razdoblju ruska momčad promašila još dva puta. Patrick Zdragal u 43. minuti povećao je vodstvo češke reprezentacije. Rusi su posljednji pogodak na utakmici u posljednjoj minuti susreta primili u prazna vrata. Ondřej Kashe zabio je protiv češke reprezentacije. Konačni rezultat utakmice je 4: 1 u korist češke omladinske reprezentacije.

Poraz ruske reprezentacije od češke reprezentacije omogućio je Rusima da zauzmu tek treće mjesto u skupini B. Sada će mladi hokejaši američke reprezentacije u fazi četvrtfinala postati rivali Braginovim štićenicima.