Američki Kup 2016: Osvrt Na Utakmicu SAD - Kostarika

Nakon što su poraženi od Kolumbijaca u prvom kolu domaćina Copa America 2016. godine, američka reprezentacija morala je osvojiti bodove u meču protiv Kostarike. Drugo kolo za Amerikance bilo je trenutno presudno na turniru.

Američki kup 2016: osvrt na utakmicu SAD - Kostarika

Američka reprezentacija trebala je pobjedu protiv Kostarike kako bi nastavila borbu za mjesto u doigravanju. Kostarikanci su, pak, također trebali nadopuniti bodove. Stoga je igra trebala ispasti tvrdoglava, ali u stvarnosti to se nije dogodilo.

Amerikanci su brzo otvorili račun. Kostarikanac Christian Gamboa već je u 8. minuti napravio prekršaj u vlastitom kaznenom prostoru, što je dovelo do trenutne kazne. Vođa američke momčadi Clint Dempsey, koji je bio istaknut u prvoj utakmici s Kolumbijom, nije promašio ni iz boda. Amerikanci su poveli 1: 0.

Čak i prije kraja prvog poluvremena, američki su nogometaši još dva puta mogli uznemiriti svoje rivale, dovodeći rezultat do poražavajućeg do 42. minute. Isprva, kada je 37. minuta bila na semaforu, Jermaine Jones je jednim udarcem izvan kaznenog prostora loptu poslao u korner, a Bobby Wood, tri minute prije kraja prvog dijela dodavanjem Clinta Dempseyja, zabio je 3: 0 u korist američke momčadi …

U drugom dijelu igrači Kostarike pojačali su aktivnost, ali nisu mogli postići gol. Brian Ruiz imao je izvrsnu priliku u 62. minuti, ali napadačevu je napadu nedostajalo nekoliko centimetara - lopta je pogodila stativu.

Na kraju utakmice (82 minute) branič Kostarike griješi u vlastitom kaznenom prostoru, a Graham Zusi utvrđuje konačni rezultat susreta, kotrljajući loptu u praznu mrežu.

Posljednji zvižduk ulovio je momčadi rezultatom 4: 0 u korist američke reprezentacije. Tako nakon drugog kola domaćini prvenstva imaju tri osvojena boda, a igrači Kostarike ostaju s jedinim osvojenim bodom i padaju na četvrto mjesto u skupini A.