Američki Kup 2016: Osvrt Na Utakmicu Kolumbija - Paragvaj

Kolumbijci su među favoritima prvenstva u američkom nogometu 2016. U drugom kolu grupne faze u kvartetu A, ovoj se momčadi suprotstavila još jedna južnoamerička momčad - Paragvaj.

Američki kup 2016: osvrt na utakmicu Kolumbija - Paragvaj

Glavna vijest za navijače kolumbijske reprezentacije prije utakmice bila je prisutnost kapetana i vođe momčadi Jamesa Rodrigueza u početnoj postavi. Upravo je ovaj igrač Real Madrida svojim postupcima u konačnici utjecao na rezultat na semaforu.

Kolumbijci su aktivnije započeli sastanak. Kao rezultat toga, publika je vidjela rani gol. U 12. minuti James Rodriguez izveo je korner s desnog boka napada. Napadač Milana Carlos Bacca odgovorio je na transfer i neodoljivo pogodio ispod grede s linije vratarskog prostora. Ova je lopta bila prva na turniru za kolumbijskog napadača.

U 30. minuti susreta Kolumbijci su udvostručili vodstvo. James Rodriguez sada je poslao loptu u gol paragvajske reprezentacije, prisiljavajući mrežu da leprša u dalekom kutu gola. Kolumbijska reprezentacija samouvjereno je povela 2: 0. Nakon toga, Paragvajci su pokušali nekako poboljšati svoju igru u napadu, ali od bodovanja u prvom dijelu susreta može se izdvojiti samo slobodni udarac Darija Lescana. Kolumbijski vratar Ospina u elegantnom je stilu odbio loptu u gredu.

U drugom dijelu kolumbijski vratar još jednom je demonstrirao čuda spašavanja svog gola. Ospina je trenutno napravio jednu od najljepših obrana prvenstva. U 62. minuti Paulo Da Silva je nakon kornera poslao loptu u gornji kut, ali vratar se, ispruživši se u cijelu visinu, uspio dobiti školjku.

Paragvajci nisu napustili teren bez golova. U 71. minuti Victor Ayala je pametnim dalekometnim udarcem poslao loptu do prvih devet kolumbijskih golova. Ovaj je cilj i dalje pravi vrhunac turnira.

Više se momčadi nije moglo razlikovati na utakmici, iako je Edwin Cardona (Kolumbija) imao sjajan trenutak za pogodak - Paragvaj je spasila vratnica.

Konačna pobjeda Kolumbije 2: 1 omogućuje ovoj momčadi da nakon dva meča osvoji šest bodova i pouzdano povede u skupini A. Paragvajci nakon dva sastanka imaju samo jedan bod u prednosti.