Američki Kup 2016: Osvrt Na Utakmicu Argentina - Čile

U prvom kolu grupne faze kvarteta D na Američkom kupu 2016. okupili su se finalisti turnira. Utakmica Argentina - Čile bila je možda najiščekivanija u grupnoj fazi prvenstva.

Američki kup 2016: osvrt na utakmicu Argentina - Čile

Argentinska reprezentacija prije početka susreta oslabljena je odsutnošću njihovog kapetana i vođe Lionela Messija. Još jedan zvjezdani napadač plavo-bijelih Sergio Aguero nije izašao u bazi. Međutim, odsutnost napadača nije postala veliki problem za dvostruka trijumfa svjetskog prvenstva.

Već u drugoj minuti, nakon udarca glavom, Niko Gaitan mogao je pogoditi vrata Čileanaca. Claudio Bravo spasio je gornja vratnica. Nakon ove epizode u utakmici nije bilo pogotka za pogodak sve do 30. minute, iako su momčadi pokušavale brzo proći centar terena i međusobno napadati vrata. Nakon pola sata čileanski napadač Alexis Sanchez propustio je svoju pogodak. Njegov udarac iz kaznenog prostora odrazio je Sergio Romero. U 34. minuti isti je Sanchez poslao loptu u gornji kut iz slobodnog udarca, ali argentinski vratar opet se izborio s udarcem.

Kraj prvog poluvremena ostao je za Argentince, ali rezultat na semaforu se nije promijenio - napadi koje je izvodio trio Di Maria, Higuain, Gaitan bili su previše kaotični i nedovršeni.

Čileanci su aktivno započeli drugo poluvrijeme susreta, čemu je pomoglo nekoliko opasnih setova. Međutim, rezultat je u 51. minuti otvorio Angel Di Maria. Nakon pogreške veznjaka Čilea Arangesa na sredini terena, Banega je presjekao loptu i dao dobar pas igraču PSG-a. Di Maria je pogodio bliži kut gola Brava.

U 59. minuti sam Banega udvostručio je argentinsko vodstvo. Claudio Bravo ponovno je promašio udarac u bliži kut, ali na put leta lopte u ovoj epizodi utjecao je odskok od trnja kundaka Mauricija Isle.

Sjajan trenutak imao je i Gonzalo Higuain. U 67. minuti napadač Napolija iz blizine nije mogao precizno poslati loptu u dalji kut - vratar je pomogao.

Čileanci su i dalje mogli odigrati jedan gol na samom kraju nadoknađenog vremena. Fuenzalida je nekoliko sekundi prije kraja sastanka glavom poslao loptu u gol.

Konačni rezultat utakmice 2: 1 u korist argentinske reprezentacije ostavlja poželjnije šanse pobjednicima za prolazak iz skupine D u fazu četvrtfinala s prvog mjesta.