MFM-2016: Osvrt Na Utakmicu Finska - Rusija

28. prosinca ruska omladinska hokejaška reprezentacija odigrala je drugu utakmicu na svjetskom prvenstvu u Helsinkiju. Suparnici Rusima bili su domaćini turnira, koji su u prvom susretu pobijedili Bjeloruse rezultatom 6: 0.

MFM-2016: osvrt na utakmicu Finska - Rusija

Početak utakmice bio je za hokejaše Suomija. To je bilo sasvim očekivano, jer Finci igraju na domaćem ledu i jedan su od favorita svoje skupine. Ovako aktivna igra pod pritiskom finske reprezentacije urodila je plodom. Već u petoj minuti susreta finski hokejaši poveli su nakon pogotka Sebastiana Ahoa. Brzi napad naših suparnika doveo je do udarca na gol Georgijeva, ali naš je vratar odbio pak, ali napadač Suomija već je čekao cilj na boku, koji je poslao granatu u gol.

Nakon promašenog pogotka Rusi su pokušali prenijeti utakmicu na polovicu terena domaćina. Kao rezultat toga, Braginini štićenici uspjeli su zaraditi uklanjanje. Brojčanu većinu realizirao je Kirill Kaprizov u sedmoj minuti.

Kraj razdoblja obilježio je još jedan pak protiv Rusije. Kad je preostalo nešto više od minute do odigravanja prije odmora, Fin Patrick Laine ispravio je pak u gol nakon udarca s plave linije. Na odmoru su momčadi otišle 2: 1 u korist Finske.

Ruska reprezentacija započela je drugo razdoblje s tri jedanaesterca zaredom. U prvoj većini finski hokejaši povećali su svoje vodstvo u rezultatu (3: 1). Ali Rusi su pokazali karakter. Štićenici Bragina zabili su u manjini, a onda su dva puta pogodili vrata Finske, imajući još jednog igrača. Istakli su se Andrey Svetlakov, Pavel Kraskovsky i Vladislav Kamenev. Ali to nisu bili svi ciljevi u tom razdoblju. Rusi su postigli i peti gol. Pogodak je postigao Aleksandar Polunin. Tako su Rusi do drugog odmora od rezultata 1: 3 prenijeli brojeve na semafor u svoju korist - 5: 3.

Finska je reprezentacija ponovno započela posljednjih dvadeset minuta aktivno, što je rezultiralo četvrtim golom protiv Rusa. Alexi Saarela se istakao. Nakon promašenog gola, ruska reprezentacija je značajno dodala u igri, sve su češće Rusi pritiskali finsku reprezentaciju na gol. U 54. minuti Radel Fazleev postigao je šesti pogodak protiv Finaca.

Do posljednjeg zvižduka, rezultat na semaforu se nije mijenjao. Ruska reprezentacija izborila je tešku pobjedu nad Finskom rezultatom 6: 4, pokazavši karakter i pokazavši svoje borbene kvalitete.