Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Grčka - Obala Bjelokosti

Dana 24. lipnja, u utakmici Grčka - Obala Bjelokosti na svjetskom nogometnom prvenstvu u Brazilu, odlučena je sudbina druge ulaznice u fazu doigravanja za momčadi kvarteta S. Africans da nastave borbu na turniru, dogovoren je remi, a Europljanima je trebala samo pobjeda.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: Kakva je bila utakmica Grčka - Obala Bjelokosti

Utakmica je započela dobrim tempom. Obje momčadi pokušale su što prije proći centar terena i zaprijetiti protivničkom golu. Treba priznati da su Grci izgledali bolje u prvoj polovici sastanka. Imali su smislenijih napada na protivnički gol.

Možemo reći da je utakmica bila na sudarcu, a Europljani su bili opasniji u protunapadima. U jednom od njih Holebas je lijepim udarcem zatresao gredu afričkog gola. Grcima je dosta nedostajalo prije gola. Međutim, sudbina je uzvratila uslugu. U 42. minuti gruba pogreška braniča Slonovače dovela je do toga da je Samaris otišao na sastanak s vratarom Slonovače. Grka nije koštalo otvaranje računa u meču. Europljani su izašli rezultatom 1 - 0. Rezultat na semaforu se nije promijenio prije odmora.

U drugoj polovici sastanka, Ivorianci su pokušali izgledati aktivnije, međutim, Grci su također poboljšali disciplinu i organizaciju igre. Europljani su imali dobre napade. U jednom od njih prečka ponovno spašava Afričane. Bilo je to u 68. minuti. Do tog vremena Grci nisu koristili niz bodovnih prilika. Ali, kao što znate, ako ne postignete rezultat, onda to i sami promašite. I tako se dogodilo.

Wilfried Boni poravnava rezultat u 74. minuti nakon dobrog brzog napada Koščara. Remi 1 - 1 već vodi afričku momčad u 1/8 finala svjetskog nogometnog prvenstva.

Međutim, Grci su imali svog čovjeka u obliku glavnog suca. U određeno vrijeme, glavni sudac utakmice dodjeljuje jedanaesterac afričkoj momčadi. Samaras prilazi lopti i odvodi Grke u doigravanje. Nakon vrlo kontroverzne epizode s određivanjem jedanaesteraca, Grci su u posljednjim minutama utakmice oduzeli pobjedu 2 - 1. Trenutak kršenja još će uvijek izazvati puno kontroverzi.

Grci ostavljaju Obalu Bjelokosti iza turnira i plasiraju se u 1/8 finala. Suparnik Europljanima bit će reprezentacija Kostarike.