FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Je Završila Kolumbija - Grčka

Utakmice u kvartetu C na FIFA-inom svjetskom prvenstvu u Brazilu započele su 14. lipnja. Prva utakmica u skupini odigrala se u gradu Belo Horizonte na stadionu Mineirao. U nazočnosti 57.000 gledatelja, kolumbijska reprezentacija igrala je s grčkom reprezentacijom.

FIFA-in svjetski kup 2014.: Kako je završila Kolumbija - Grčka

Utakmica je započela napadima kolumbijske reprezentacije. Velike brzine, presing i želja za postizanjem brze lopte - sve se to jasno vidjelo u napadačkom impulsu Južnoamerikanaca. Rezultat takvog starta bio je rani pogodak Pabla Armera u 5. minuti protiv grčke momčadi. Nakon elegantne kombinacije, kolumbijski branič poslao je loptu u gol izvan grčkog šesnaesterca.

Nakon postignutog pogotka Kolumbijci su malo popustili stisak, a prvo poluvrijeme završilo je s minimalnom prednošću Južnoamerikanaca.

U drugom dijelu grčka reprezentacija malo je napravila napad, usprkos činjenici da su se Europljani trebali nadoknaditi. Kolumbija je igrala zaredom, ne trudeći se za drugi pogodak. Međutim, cilj se ipak dogodio. Igrač argentinskog River Platea Teofilo Gutierrez poslao je drugu loptu u mrežu grčke momčadi. Dogodilo se to u 58. minuti utakmice.

Nakon još jedne primljene lopte, Grci su postali malo aktivniji. No, osim što je u 63. minuti pogodio gredu Gekasa, navijači se nisu ničega posebno sjećali.

Igra se bližila svom logičnom završetku, ali rezultat se opet povećao. U određeno vrijeme James Rodriguez postigao je porazan rezultat. Kao rezultat toga, Kolumbija je uvjerljivo izvojevala pobjedu nad Grčkom 3 - 0.

Kolumbijci su na Svjetskom prvenstvu postigli prva tri boda, pokazavši tako svoju snagu. Potrebno je uzeti u obzir činjenicu da nekoliko vođa Južnoamerikanaca nije sudjelovalo u utakmici. Dakle, Guarin je bio odsutan u zoni podrške, a jedan od najboljih napadača na svijetu, Falcao, bio je samo na tribinama zbog ozljede koju je dobio prije prvenstva.