Kako Naučiti SAMBO

Sadržaj:

"SAMozashita bez oružja" domaći je sustav hrvanja koji se sastoji od niza bolnih tehnika i omogućava uspješno odoljivanje napadu jačeg ili čak naoružanog neprijatelja. Sambo se sastoji od dva odjela: sportskog - hrvanje samboa - i borbenog, koji uključuje tehnike samoobrane i posebne tehnike.

Kako naučiti SAMBO

Upute

Korak 1

U svakom slučaju, bolje je upisati se na stručni dio, gdje će se za vas razviti posebna metoda. Ali ako već imate bilo kakvih vještina, tada ih možete sami usavršiti, koristeći detaljne upute preuzete, na primjer, s Interneta.

Korak 2

Učenje samoobrane ima i druge ciljeve, poput smanjenja broja nesreća. Ali u svakom slučaju, preporučene tehnike samoobrane osmišljene su samo za obuzdavanje nasilnika s kojim se suočavate.

Određeni minimum tehnika samoobrane koje treba naučiti:

oslobađanje od hvataljki; braniti se od štrajkova nenaoružane osobe; zaštitite se od udaraca nožem ili palicom; obraniti od vatrenog oružja iz neposredne blizine.

3. korak

Uvijek imajte na umu da učite braniti se, a ne napadati. Ako nema činjenica napada, tada je nemoguće primijeniti naučene tehnike.

4. korak

Da biste naučili tehnike samoobrane, odaberite partnera za sebe ili organizirajte cijelu grupu (4 - 6 osoba). Odredite točno vrijeme nastave, s obzirom na to da je jedna lekcija 40 - 50 minuta. Vježbajte 2 do 3 puta tjedno. Na početku svake lekcije potrebno je opće zagrijavanje (8 - 10 minuta), nakon čega se podijelite u parove. Morate raditi na složen način: u svakom paru "napadač" izvrši uvjetni napad nekoliko puta zaredom. "Branitelj" brusi naučenu tehniku samoobrane. Zatim zamijenite uloge. Ponavljajte to sve dok tehnika ne bude osigurana i usavršena.

Korak 5

Naučite tehnike bez otpora. Pokreti trebaju biti glatki, bez trzaja, a na početku studije trebaju se shematski rastaviti. Pri prvim bolnim senzacijama trebali biste dati uvjetni signal, a protivnik bi trebao popustiti stisak. Ne zaboravite redovito vježbati.