Koje Su Olimpijske Nagrade Bile Ugodno Iznenađenje

Rezultate Olimpijskih igara u Londonu, koje su završile 12. kolovoza, trebalo bi smatrati vrlo uspješnima za rusku reprezentaciju. Osvojivši ukupno 82 medalje, uključujući 24 zlatne, 26 srebrnih i 32 brončane medalje, ruski je tim samopouzdano zauzeo 4. mjesto. A po ukupnom broju medalja Rusi su bili daleko ispred domaćina Olimpijskih igara - sportaša Velike Britanije, koji su zauzeli 3. mjesto samo zbog velikog broja nagrada najvišeg standarda.

Koje su olimpijske nagrade bile ugodno iznenađenje

Naravno, svaka nagrada na Olimpijskim igrama vrlo je časna i za sportaša i za zemlju koju predstavlja. Ali čak i među njima ima onih koji su bili ugodno iznenađeni, pa su stoga posebno vrijedni. Primjerice, u prvim danima Olimpijskih igara, kada naša momčad u cjelini nije imala baš najbolje rezultate, ruski muški judaši pokazali su izvrsne rezultate. Nije pretjerano reći da su naši sportaši doslovno šokirali judo stručnjake, a posebno Japance, koji su tradicionalno vrlo jaki u ovom sportu. Posebno ugodno iznenađenje bile su zlatne medalje Arsena Galstyana, Mansura Isaeva i Tagira Khaibulaeva.

Neosporno iznenađenje bilo je zlato Elene Lashmanove, osvojeno u natjecanjima u trčanju u šetnji na udaljenosti od 20 kilometara. Kao što je i sama olimpijska prvakinja priznala, nije ni sanjala o takvom uspjehu. Napokon, svi sportski komentatori i stručnjaci za ovaj sport vjerovali su da je glavni kandidat za prvo mjesto bila druga Ruskinja - Olga Kaniskina. Ipak, u posljednjem dijelu ove najteže udaljenosti Lashmanova je uspjela zaobići Kaniskinu i osvojiti olimpijsku zlatnu medalju.

I, naravno, ne može se ne spomenuti zlato ruskog para veslača-kajakaša Alexander Dyachenko / Yuri Postrigai na udaljenosti od 200 metara. Britanci, tradicionalno jaki u veslanju, smatrani su neprikosnovenim favoritima u ovoj disciplini, pogotovo jer su ruski sportaši nedavno počeli zajedno trenirati. Ipak, zlato su dobili Rusi, a domaćini Olimpijskih igara na kraju su se zadovoljili tek trećim mjestom.

Ugodno iznenađenje bila je i brončana medalja koju su dobili ruski badmintonski par Valeria Sorokina i Nina Vislova, koji su u susretu za treće mjesto pobijedili iskusni kanadski dvojac Alex Bruce / Michelle Lee. A potpuno isti dojam ostavila je brončana medalja trkačice Ekaterine Poistogove, koja je na daljini od 800 metara zauzela treće mjesto. Govoreći o ovoj utrci, sportašica nije krila da joj je bilo jako teško. "Ali uspjela sam doći do bronce, osvojivši doslovno nekoliko stotinki u cilju", nasmiješila se Ekaterina.