Svjetsko Prvenstvo U Hokeju Na Ledu 2019: Osvrt Na Utakmicu Rusija - Austrija

Ruska reprezentacija u hokeju na ledu odigrala je 12. svibnja drugu utakmicu u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva u Slovačkoj. Štićenicima Ilje Vorobjova suprotstavili su se austrijski hokejaši, poznati po svojoj nepopustljivosti u utakmicama s vođama svjetskog hokeja.

Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu 2019: osvrt na utakmicu Rusija - Austrija

U utakmici protiv austrijske reprezentacije ruska je momčad smatrana neprikosnovenim favoritom. Rusi su ovaj status počeli potvrđivati već u prvim minutama, oslobađajući nalet napada na protivnički gol. Već na početku razdoblja mogao se istaknuti Nikita Kucherov, koji je iz povoljne pozicije igrao zamjenu palice iznad prečke, a branič Nikita Zadorov, koji je uletio iz inozemstva, svojim je bacanjem pogodio prečku. Ali Austrijanci su također uspjeli malo ohladiti žar napada Rusa s nekoliko opasnih napada.

Prvi pak u razdoblju postignut je prilikom igranja u nejednakim sastavima. U 13. minuti sastanka Rusi su ponovo pretvorili većinu. Posebne brigade s zvijezdama poput Evgenija Malkina, Nikite Kucherova, Evgenija Dadonova i drugih još su jednom odigrale trenutak na uzoran način. Dadonov je primio prekrasan prijenos od Guseva i pogodio austrijska vrata iz poluzone. Ovo je bio treći pogodak napadaču Floride. Prema ovom pokazatelju, Dadonov je trenutno najbolji snajperist reprezentacije. Odmah nakon promašenog paka Austrijanci su uspjeli organizirati izlazak tri u jedan, ali nisu iskoristili svoj trenutak. Do kraja razdoblja rezultat na semaforu se nije mijenjao, unatoč više nego trostrukoj nadmoći ruske reprezentacije u udarcima u metu.

Austrijska reprezentacija započela je drugo razdoblje aktivnije, na što ukazuju i statistike o pogocima u gol. Rusi dugo vremena nisu mogli poboljšati točnost svojih bacanja, a Austrijanci su uvijek iznova opasno prijetili golu Georgijeva. U prvoj polovici drugog razdoblja Austrijanci su bili bliže golu od Rusa. No, u 15. minuti vještina domaćih hokejaša ipak je utjecala. Gusev i Kucherov odigrali su izvrsnu kombinaciju, nakon čega je najproduktivniji napadač regularnog dijela NHL-a u sezoni 2018-2019, napadač Tppa Nikita Kucherov postigao drugi pogodak u meču (i svoj drugi osobni pogodak na turniru).

Već u sljedećoj smjeni u sastavu ruske reprezentacije napadač CSKA Ivan Telegin prvi je put ušao na klizalište na Svjetskom prvenstvu 2019. godine. Nakon što je na ledu proveo manje od deset sekundi, "tim vojske" naprijed s zakrpe proslijedio je pak na gol Austrijanaca nakon transfera našeg kapetana Ilje Kovalčuka. Rezultat je osvijetlio brojke 3: 0 u korist ruske reprezentacije. Prije zvižduka za poluvrijeme, rezultat se nije mijenjao.

15 sekundi nakon početka posljednjih dvadeset minuta, Evgeny Dadonov postigao je četvrti pogodak protiv Austrijanaca. Statistika je identificirala braniča Mihaila Sergačova i napadača Pittsburgh Penguinsa Jevgenija Malkina kao pomoćnike napadača.

Konačni rezultat na semaforu postavio je kapetan Rusa Ilja Kovalčuk koji je, nakon transfera Dmitrija Orlova iz zakrpe, peti put pogodio vrata austrijske reprezentacije. Ovaj je pogodak bio prvi za našeg kapetana na turniru i 35. pogodak na svjetskom prvenstvu IIHF.

Kao i u utakmici prvog kola, Rusi su protivniku poslali pet golova. Zadovoljstvo je što su u igri koja se pregledava vrata optužbi Ilje Vorobjova ostala netaknuta.

Nakon dva kola na Svjetskom prvenstvu 2019., Rusi imaju sto posto bodova uz dvije pobjede u dvije utakmice (šest bodova).