Svjetsko Prvenstvo U Hokeju Na Ledu 2019: Osvrt Na Utakmicu Rusija - Norveška

Ruska reprezentacija 10. svibnja započela je putovanje na Svjetskom prvenstvu u hokeju na ledu 2019. Prvi suparnik Rusa u grupnoj fazi bila je reprezentacija Norveške. Igra se odigrala u glavnom gradu Slovačke Bratislavi.

Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu 2019: osvrt na utakmicu Rusija - Norveška

Ruska reprezentacija je, očekivano, aktivno započela utakmicu protiv norveške momčadi. Rusi su češće napadali, više su posjedovali pak u stranoj zoni. Jedina komponenta u kojoj je ruska reprezentacija izgubila na početku utakmice bilo je ubacivanje. Naši središnji napadači izgubili su prva četiri uvoda u pak igre.

Prvim opasnim trenutkom u periodu može se smatrati napad na gol Nikite Kucherova koji je iz polovice zone pokušao prošvercati pak u gol, ali je gumeni disk udario u dršku palice norveškog vratara. Uskoro je naš branič Dinar Khafizullin opasno pucao po golu, ali pak nije prešao cijenjenu vrpcu.

Sredinom razdoblja ruska reprezentacija zaradila je prvo uklanjanje. Ilju Kovalčuka, kapetana reprezentacije, zaustavio je ilegalni doček. Rusima je trebalo 11 sekundi da realiziraju prvu većinu. Evgeni Malkin je izvrsno ubacio izvan gola, nakon čega je napadač Florida Panthersa Evgeny Dadonov otvorio rezultat u meču. Još jedan pomoćnik prvog pogotka na Svjetskom prvenstvu 2019. za rusku reprezentaciju bio je Nikita Kucherov.

Rusi su odmah nakon pogotka zaradili uklanjanje. Međutim, Norvežani nisu mogli preobratiti većinu, iako su opasni napadi primijećeni na vratima Vasilevskog.

U 15. minuti nastavka Rusi su uspjeli postići drugi gol. Autor pogotka bio je Artem Anisimov, koji je, primivši dodavanje Grigorenka, uspio prebaciti projektil pod neugodnu ruku i s penija pogoditi gornji kut norveškog gola. Prvo razdoblje završilo je rezultatom 2: 0 u korist Rusa.

Ruska reprezentacija započela je drugo razdoblje uklanjanjem. Evgeni Malkin dobio je dvije kaznene minute zbog udaranja protivnika po palici. Norvežani nisu shvatili većinu.

U 9. minuti drugog razdoblja ruska je reprezentacija dobila drugu priliku zaigrati u većini. Sastav većinske brigade ni ovaj put nije razočarao. Nikita Kucherov u 9. minuti razdoblja nakon transfera suigrača iz Tampe Mihaila Sergačova pogodio je vrata Norvežana iz desnog kruga ubačaja.

Minutu kasnije Rusi su ponovno stekli pravo igranja u većini. Po treći je put momčad predvođena Malkinom, Kucherovom i Dadonovom prva napala vrata suparnika. Četvrti pak nije dugo uslijedio. Malkin i Dadonov ponovili su kombinaciju prvog razdoblja, nakon čega je napadač Floride postigao svoj drugi i četvrti pogodak na utakmici.

Do kraja razdoblja račun se nije promijenio. Prije posljednje pauze Rusi su vodili 4: 0.

Rusi su posljednjih dvadeset minuta započeli aktivno. Nakon samo minutu i pol, napadač Las Vegasa Nikita Gusev, nakon dodavanja Nikite Kucherova, poslao je peti pak u gol Norvežana. Ovaj je pogodak bio posljednji za rusku reprezentaciju na utakmici.

Štićenici Ilje Vorobjova bili su podmazani na kraju sastanka. Andrei Vasilevsky nije uspio upisati svoj prvi čisti rezultat na turniru. Norveška reprezentacija uspjela je u 17 i 18 minuta ubaciti dva gola u naš gol. Konačni rezultat je 5: 2 u korist ruske reprezentacije.

Unatoč dva primljena gola, Rusi su u klasi nadigrali norvešku reprezentaciju. Vidjelo se da je razina NHL igrača znatno viša od razine skandinavskih hokejaša.