Svjetsko Prvenstvo U Hokeju Na Ledu 2019: Osvrt Na Utakmicu Rusija - Italija

Nakon tri pobjede u uvodnim utakmicama na Svjetskom prvenstvu u hokeju na ledu 2019. godine, ruskoj reprezentaciji u četvrtom kolu pripremne faze grupe Bratislava suprotstavila se talijanska reprezentacija. Prije početka sastanka, Rusi su smatrani bezuvjetnim favoritima, jer se razina hokeja u Rusiji i Italiji značajno razlikuje.

Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu 2019: osvrt na utakmicu Rusija - Italija

Prije utakmice s ruskom reprezentacijom u hokeju na ledu, neki su talijanski igrači priznali da bi poraz njihove 1: 5 bio prihvatljiv za njihovu reprezentaciju. Naravno, talijanski sportaši otišli su na stranicu kao notorni autsajderi, ali hokej je nepredvidiv sport, pa naši protivnici još uvijek nisu odustali od nade da će obnoviti svoj bod.

Rusi su meč započeli aktivno. Već nakon 31 sekunde Nikita Zaitsev svojim je bacanjem pogodio vrata Talijana. Nakon pobjede u autu u stranoj zoni, Nikita Gusev izvukao je izvrsno dodavanje braniču Toronta, nakon čega je rezultat otvoren na semaforu.

Drugi pogodak na utakmici ponovno je postigla ruska obrambena momčad. Ovoga puta Dinar Khafizullin u 9. minuti nakon dodavanja Guseva i Kucherova pogodio je talijanski gol. Nakon dvije primljene podloške, talijanska je reprezentacija imala svoj trenutak, ali pak nakon bacanja Mikea Rosea pogodio je vratnicu Andreja Vasilevskog.

U drugoj polovici prvog razdoblja publika je vidjela još dva pogotka koja su izveli Rusi. Ovoga puta zabila je momčad Washington Capitalsa. Prvo je Evgeny Kuznetsov otvorio bodovanje za svoje golove na turniru nakon dodavanja Alexandera Barabanova s gola u 14. minuti, a Alexander Ovechkin zabio je tri minute prije kraja razdoblja. Konačni rezultat nakon prvih dvadeset minuta je 4: 0 u korist ruske reprezentacije.

U drugom su razdoblju napadači Ilje Vorobjova nastavili poražavati talijansku reprezentaciju. U drugom segmentu igre trebalo je manje od trideset sekundi da rezultat postane 5: 0. Evgeny Kuznetsov je pobjegao jedan na jedan s vratarom i precizno poslao granatu između vratarevih štitova. U 7. minuti centarfor "Washingtona" nastupio je kao pomoćnik, izvršivši transfer do kapetana naše reprezentacije. Ilya Kovalchuk vješto je iskoristio dodavanje Kuznjecova, šesti put pogodivši vrata talijanske reprezentacije.

Ruska reprezentacija postigla je sljedeći pogodak u većini. Evgeny Dadonov istaknuo se transferom Nikite Kucherova. Ovo je bio peti gol na turniru za napadača Florida Panthersa. Prema ovom pokazatelju, Dadonov je uvršten na popis najboljih snajpera cijelog prvenstva.

Ruska reprezentacija na ovom turniru još uvijek igra u nejednakim sastavima. Većina je realizirana, u manjini domaća momčad ne propušta. Uz to, Talijane su Rusi bacili u igri četvorke. Mihail Grigorenko zabio je u manjini u 17. minuti nastavka.

Sirena za pauzu najavila je kraj druge dionice ukupnim rezultatom 8: 0 u korist ruske reprezentacije.

Glavna intriga završnog segmenta utakmice bila je hoće li ruska reprezentacija uspjeti zabiti deset golova, a Talijani barem jedan. Rusi su se snašli u svom zadatku. U petoj minuti razdoblja Nikita Kucherov je dugim bacanjem postigao deveti pogodak na utakmici, a minutu kasnije Evgeny Dadonov napravio je osobni dubl u meču i rezultat doveo do nepristojnog. Talijani su bili blizu svog zadatka, ali u trenutku kada ruski vratar nije mogao pomoći svojoj momčadi, reprezentaciju je spasila greda.

Konačni rezultat utakmice Rusija - Italija 10: 0. Ova pobjeda bila je najveća za rusku reprezentaciju od nastupa ruske momčadi na Svjetskom prvenstvu u hokeju na ledu.