Kako Je Ruska Reprezentacija Igrala Na Kanalu Channel One

Kup prvog kanala već se dugo održava svake godine u Rusiji. Ovo je natjecanje druga faza europske hokejaške turneje u kojoj tradicionalno sudjeluju četiri vodeće europske momčadi: Švedska, Rusija, Finska i Češka.

Kako je ruska reprezentacija igrala na kanalu Channel One 2015

Euro hokejska turneja službeno je natjecanje, ali odnos ljubitelja ovog sporta prema takvom događaju nije tako ozbiljan kao, primjerice, prema Svjetskom prvenstvu, a još više prema Olimpijskim igrama. Hokejaški stručnjaci vjeruju da su Euro turneja (uključujući Kup prvog kanala) izložbene utakmice za gledanje kandidata za prvu momčad za Svjetsko prvenstvo. Međutim, običaj je da naši hokejaši osvajaju rusku pozornicu, jer je vrlo pristojan posao udovoljiti ruskim navijačima.

2015. godine Kup prvog kanala održan je u Moskvi od 17. do 20. prosinca. Utakmica otvaranja turnira odigrala se u novoj "Areni legendi" koja može primiti nešto više od dvanaest tisuća gledatelja. U prvoj utakmici sastale su se ekipe iz Rusije i Švedske. Štićenici Olega Znarka ne mogu dodati ovaj sastanak svojoj imovini, jer su Skandinavci samopouzdano nadigrali Ruse rezultatom 4 - 1. Unatoč činjenici da je ruska momčad otvorila bodovanje u meču, pobjeda domaćina nije zabilježena. Vrijedno je napomenuti opću izblijedjelu igru ruskih hokejaša s mnogo pogrešaka.

U drugom susretu turnira ruska reprezentacija se rehabilitirala pobijedivši finsku momčad slomljivim rezultatom 8 - 1. Napadi Olega Znarka igrali su ovu utakmicu agresivno i sakupljali od prvih minuta, kao rezultat čega je nakon 12 minuta, četiri pogotka su bila na golu Suomi. Tada su Rusi nastavili plodonosne akcije i doveli sastanak do kraja.

U finalnoj utakmici turnira ruska je reprezentacija u glavnom vremenu morala pobijediti Češku da bi zauzela prvo mjesto u Kupu jedan kanal 2015. Međutim, to se nije dogodilo. Rusi su izgubili 2 - 4, iako su vodili tijekom drugog razdoblja 2 - 1. Česi su ipak uspjeli preuzeti inicijativu u drugih dvadeset minuta i zabiti tri puta. U trećem su razdoblju ruski hokejaši imali prilike nadoknaditi se i čak pobijediti, ali vratar češke reprezentacije Dominik Furch pokazao se dostojnim.

Kao rezultat toga, od tri utakmice na Kupu jedan kanal 2015. ruska reprezentacija izvojevala je samo jednu pobjedu nad finskim hokejašima, dok su se reprezentacije Švedske i Češke pokazale jačima. Kao rezultat: ruski tim nije zauzeo prvo mjesto na turniru, a sve ostale pozicije na turniru ne mogu se smatrati dostojnima.