Kako Je Belgija Igrala Na FIFA-inom Svjetskom Prvenstvu 2014. Godine

Reprezentacija Belgije dovela je vrlo kvalitetne igrače na svjetsko nogometno prvenstvo u Brazil. Belgijci odrastaju nadarenu generaciju nogometaša, od kojih mnogi već zauzimaju vodeće pozicije u najboljim europskim klubovima. Nije slučajno što su Belgijance prozvali skrivenim favoritima turnira.

Kako je Belgija igrala na FIFA-inom svjetskom prvenstvu 2014. godine

Reprezentacija Belgije bila je u skupini H na Svjetskom prvenstvu 2014. u Brazilu. Suparnici Europljanima bili su Rusi, Alžirci i Južnokorejci.

Belgijska momčad odigrala je prvu utakmicu na turniru protiv Alžira. Tek u drugom poluvremenu Europljani su uspjeli preokrenuti ishod sastanka, izborivši snažnu pobjedu rezultatom 2 - 1.

U drugoj utakmici grupne faze Belgijci su u posljednjim minutama uznemirili navijače ruske reprezentacije. Belgija je pobijedila Rusiju minimalnim rezultatom 1 - 0. To je Wilmotsovim optužbama dalo dobre šanse za plasman u doigravanje iz skupine H s prvog mjesta.

U finalnoj utakmici grupne faze Belgijci su pobijedili Južnu Koreju 1 - 0. Tako su belgijski igrači na startu svjetskog prvenstva izvojevali tri pobjede i s prvog mjesta u skupini H plasirali se u 1/8 finala turnir.

Prvi protivnici u eliminacijskoj utakmici za Belgijance bili su igrači američke reprezentacije. U utakmici Belgija - SAD publika nije vidjela ciljeve u regulacijskom vremenu. Samo u dodatnih trideset minuta Belgijanci su uspjeli ostvariti pobjedu od 2 - 1.

U četvrtfinalnoj utakmici belgijski igrači su se suprotstavili Argentincima (budući finalisti prvenstva). Europljani su primili rani gol koji je bio presudan u meču. Belgija je izgubila 0 - 1 i ispala s turnira u četvrtfinalu.

Ulazak Belgijanaca u osam najboljih momčadi na Svjetskom prvenstvu može se smatrati sasvim prihvatljivim rezultatom za belgijski nogometni savez. Talentirana generacija Belgijanaca proslavila se na nogometnim terenima u Brazilu.