Belgija - Alžir: Kako Su Suparnici Rusije Započeli Na Svjetskom Prvenstvu

17. lipnja na Svjetskom prvenstvu u Brazilu započinju utakmice skupine H u kojima će igrati ruska reprezentacija. Prve na teren stadiona u Belo Horizonteu bile su reprezentacije Belgije i Alžira.

Belgija - Algir_

Na stadionu Mineirao oko 65.000 gledatelja pratilo je vrlo zanimljivu i uzbudljivu utakmicu. Belgijska reprezentacija prije početka turnira bila je "tamni konj" - momčad od koje možete puno očekivati. To nije slučajno, jer Belgijci imaju izvanrednu generaciju igrača koji igraju u vrhunskim klubovima u Italiji, Engleskoj i drugim europskim prvenstvima.

U prvom poluvremenu dominirali su Europljani, ali potonji nisu uspjeli stvoriti super opasne šanse na vratima Alžira. Afrikanci su mogli ne samo obraniti svoj gol, već i zabiti loptu. Feguli je realizirao kazneni udarac u 25. minuti. Alžir je poveo, a brojni Afrikanci na stadionu i pred TV ekranima počeli su se radovati. Prvo poluvrijeme završilo je upravo tako - s minimalnom prednošću Alžira.

U drugoj polovici susreta belgijska reprezentacija se značajno popravila, pokazavši svoju superiornost u klasi. Mark Wilmots izvršio je sve tri zamjene, koje su trebale igrati presudnu ulogu. Druga polovica poluvremena bila je u visokokvalitetnim i oštrim napadima Europljana, a u 70. minuti igrač Manchester Uniteda i belgijske momčadi Fellaini poslao je loptu u gol nakon briljantnog servisa u kazneni prostor. Okrugli je udario u prečku i prešao crtu. Cilj se pokazao vrlo lijep.

Nakon postignutog pogotka, Belgijci su još više pojačali tempo. Samo 10 minuta kasnije, u uzornom protunapadu u nekoliko dodavanja, Belgijci su isporučili loptu igraču Napolija Driesu Mertensu, koji je neodoljivo pucao na gol. Zamjenski igrač ponovno postiže gol. 2 - 1 predvodili su Europljani.

Na kraju utakmice Belgija je mogla postići više, ali rezultat na semaforu se nije promijenio. Europljani su uspjeli preokrenuti tijek utakmice u svoju korist, potvrđujući tendenciju Svjetskog prvenstva da jedan postignuti gol još uvijek ništa ne rješava. Još jedna snažna volja u prvenstvu, a Belgija stječe prva tri boda u skupini H, a alžirska reprezentacija pokazala se vrlo beskompromisnim rivalom s kojim je priznatim majstorima teško igrati.