Brazil - Hrvatska: Kako Je Završila Prva Utakmica Na Svjetskom Prvenstvu 2014. Godine

12. lipnja 2014. započeo je glavni nogometni turnir četverogodišnjeg razdoblja - u Brazilu je započelo Svjetsko prvenstvo. U uvodnoj utakmici glavni favorit prvenstva (Brazilci) morao je igrati s jakim rivalom iz Europe - reprezentacijom Hrvatske.

Brazil - Hrvatska: kako je završila prva utakmica na Svjetskom prvenstvu 2014. godine

Utakmica otvaranja Svjetskog kupa održala se u brazilskom gradu São Paulu na stadionu Arena Corinthians. Potpuno ispunjena arena čekala je prvu utakmicu brazilske reprezentacije.

Nakon početnog zvižduka, zaglušujuća graja navijača odvela je Brazilce naprijed. Međutim, u 11. minuti cijela zemlja domaćin Svjetskog prvenstva bila je šokirana. Branič peterostrukog svjetskog prvaka Marcelo presjekao je loptu u svoj gol, a Hrvati su poveli u susretu. Nakon 18 minuta, glavna zvijezda brazilske reprezentacije Neymar vratio je ravnotežu, poslavši loptu najpreciznijim niskim udarcem izvan kaznenog prostora u sam kut gola. Dakle, rezultat u igri postao je jednak - 1 - 1.

Nakon odmora Brazilci su pokušali postići još jedan gol. Uspjeli su to ne iz igre, već iz jedanaesterca. Neymar je u 71. minuti doveo Pentacampions u vodstvo: 2 - 1. U posljednjim minutama Hrvati su se pokušali nadoknaditi. Golman je nekoliko puta spasio Brazilce. Kao rezultat toga, djelovalo je nepokolebljivo nogometno pravilo, a već u zgusnutom vremenu mladi talent brazilskog Oscara, iskočivši do gola, poslao je loptu u mrežu, postavljajući konačni rezultat 3 - 1.

Brazilska reprezentacija dobila je svoj prvi meč na turniru. Međutim, moramo priznati da su pentakampioni vrlo teško dobili tri boda. Navijače očekuje nekoliko uzbudljivih utakmica.